Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ DUSCHEKIA OPIZ

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ DUSCHEKIA OPIZ

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ DUSCHEKIA OPIZ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛАГІНА Марія Андріївна
УДК 615.322:582.632.1
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН
РОДУ DUSCHEKIA OPIZ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Національного фармацевтичного університету (м. Харків),
Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:доктор фармацевтичних наук, професор
СЕРБІН АНАТОЛІЙ ГАВРИЛОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри ботаніки | Офіційні опоненти:доктор фармацевтичних наук, професор
БЕЗУГЛИЙ ПЕТРО ОВКСЕНТІЙОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри фармацевтичної хімії |
кандидат фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
ДЕРКАЧ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ
Державне підприємство “Державний науковий
центр лікарських засобів”, завідувач
сектором природних гетероциклічних сполук |
Провідна установа:Запорізький державний медичний університет, кафедра фармакогнозії
з курсом ботаніки
Захист відбудеться „ 21 ” квітня 2006 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д .605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м.  Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий „ 20 ” березня 2006 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор | Малоштан Л.М. | .
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Концепція оздоровлення, прийнята ВООЗ на XXI сторіччя, актуалізує проблему пошуку та розширення арсеналу ефективних, безпечних лікарських та профілактичних засобів. В даному контексті лікар-ські препарати на основі рослинної сировини виглядають дуже приваб-ли-вими завдяки ряду позитивних властивостей: максимальній спорідненості до організму людини, більшою безпечністю відносно побічної дії, незначною алергійністю і токсичністю, можливістю тривалого використання без форму-вання звикання.
Не менш актуальними в сучасній фармації залишаються питання раціо-нального і комплексного використання відомих лікарських рослин, а та-кож пошук нових джерел природних біологічно активних сполук з метою розши-рення номенклатури офіцинальних лікарських рослин та сировинної бази.
Дана робота є продовженням досліджень НФаУ та ДНЦЛЗ з фітохіміч-ного, анатомо-гістохімічного та фармакологічного вивчення видів родини Betulaceae, які здавна використовуються народною і науковою меди-циною.
До перспективних джерел лікарської рослинної сировини для вироб-ниц-тва препаратів антимікробної, протизапальної, імуностимулюючої та діу-ретичної дії належать види роду Duschekia Opiz, які характеризуються наяв-ністю ряду біологічно активних речовин (БАР), в тому числі поліфенольних сполук.
Душекія зелена – Duschekia viridis (Chaix) Opiz відноситься до секції Alnobetula родини Betulaceae. Розповсюджена в Західній Україні, де займає від 4% до 6% загальної площі високогір’я Українських Карпат. Також до цього роду належать душекія Максимовича – Duschekia maximowiczii (Call.) Pouzar і душекія чагарникова – Duschekia fruticosa (Rupr.) Pouzar, які у ди-кому стані зрозтають поза межами України.
Фітохімічне, морфолого-анатомічне та гістохімічне вивчення видів роду Duschekia, отримання біологічно активних комплексів і субстанцій та впровадження в практику додаткових джерел офіційної лікарської рослинної сировини є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дисертаційна робота “Фармакогностичне вивчення рослин роду Duschekia Оpiz” виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми “Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва для дорослих та дітей” (№ державної реєстрації 0198U007008) проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ DUSCHEKIA OPIZ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок