Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО–ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛИХ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

ЕКОЛОГО–ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛИХ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОЛОГО–ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛИХ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
МЕЛЬНИК В’ЯЧЕСЛАВ ВІКТОРОВИЧ
УДК 330.16
ЕКОЛОГО–ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ
МАЛИХ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних
сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
заступник голови.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дейнеко Людмила Вікторівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення харчової і переробної промисловості;
кандидат економічних наук Нижник Олена Миколаївна, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, керівник департаменту регіонального розвитку.
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально–економічної політики і територіального управління, м. Львів.
Захист відбудеться “20" грудня 2004 р. об 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “18” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.

Актуальність теми. Відбудова економіки України на ринкових засадах господарювання потребує регіоналізації всіх сфер суспільного життя, формування нової територіальної соціально–економічної політики, яка спрямована на становлення і розвиток промислового виробництва як України в цілому, так й окремих регіонів, що підтверджується указами Президента та постановами Кабінету Міністрів України стосовно регіонального розвитку.
Одними з важливих напрямів практичної реалізації регіональної економічної політики є становлення і розвиток промислового виробництва України та окремих її територій. Це вимагає формування організаційних, економічних, екологічних, правових механізмів забезпечення позитивних зрушень у розвитку малих міст України, основою соціально-культурного та економічного відродження яких є сталий розвиток промислового виробництва. Разом з тим, забезпечення сталого розвитку цих територій має супроводжуватися виваженою екологічною політикою. Зважаючи на екологічну ситуацію, що склалася в монофункціональних містах, виникає необхідність здійснення відповідних цілеспрямованих дій. На державному, регіональному та місцевому рівнях доцільно розробити чітку програму раціонального завантаження виробничих потужностей, виведення з експлуатації тих, що не мають перспективи у налагодженні виробництва конкурентоспроможної продукції, раціонального використання і збереження природних ресурсів, зменшення впливу шкідливих викидів для людини і навколишнього середовища, забезпечення підприємств, які здійснюють шкідливі викиди в атмосферу, газовловлюючою та пиловловлюючою апаратурою, а транспортні засоби – обладнанням для нейтралізації токсичних речовин, вихлопних газів.
У вітчизняній та зарубіжній літературі достатньо уваги приділено вивченню багатоаспектних питань регіонального розвитку і розміщення продуктивних сил, формування економічного механізму природоохоронної діяльності та екологічної безпеки. Ці та пов’язані з ними суміжні проблеми широко висвітлені в роботах: Б.І. Адамова, Б.М. Данилишина, М.І. Долішного, Д. Джонса, С.І. Дорогунцова, І.Ізарді, Р.Кіні, Дж М. Кейнса, Г.М. Лаппо, Е.М. Моркова, В. Маршала, Я.Б. Олійника, І.І. Сигова, С.В. Степаненка, В.М. Трегобчука, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГО–ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛИХ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок