Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ТОЧНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ПОСАДКИ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН З УРАХУВАННЯМ ДИФРАКЦІЇ РАДІОХВИЛЬ НА ОБ’ЄКТАХ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТОЧНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ПОСАДКИ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН З УРАХУВАННЯМ ДИФРАКЦІЇ РАДІОХВИЛЬ НА ОБ’ЄКТАХ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТОЧНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ПОСАДКИ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН З УРАХУВАННЯМ ДИФРАКЦІЇ РАДІОХВИЛЬ НА ОБ’ЄКТАХ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,85 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
П е п а Ю р і й В о л о д и м и р о в и ч
УДК 656.7.052.002.5:621.396.933.23(043.3)
ПРОГНОЗУВАННЯ ТОЧНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ПОСАДКИ ПОВІТРЯНИХ
СУДЕН З УРАХУВАННЯМ ДИФРАКЦІЇ РАДІОХВИЛЬ
НА ОБ’ЄКТАХ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ
Спеціальність 05.22.13 - навігація та управління повітряним рухом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Сібрук Леонід Вікторович, Національний авіаційний університет, завідувач кафедри електродинаміки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Білецький Анатолій Якович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри радіоелектроніки;
кандидат технічних наук, старший
науковий співробітник
Захарін Фелікс Михайлович,
Науковий центр Повітряних
Сил Збройних Сил України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа - Авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.К. Антонова, Мінпромполітики України, м. Київ.
Захист відбудеться 2 лютого 2005 р. о 15:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ-58, пр. Космонавта Комарова, 1, НАУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НАУ за адресою: 03058, м. Київ-58, пр. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “ 24 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Павлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радіонавігаційні системи (РНС) посадки літаків займають особливе місце серед аеронавігаційних систем. Основними складовими цих систем є міжнародні інструментальні системи посадки літаків метрового та сантиметрового діапазонів хвиль, а також перспективні супутникові системи посадки.
Оцінка роботи цих систем проводиться за такими основними показниками: як цілісність, безперервність обслуговування, готовність і точність, які визначаються комплексом вихідних параметрів системи.
Вплив місцевих умов аеродрому, а саме: вплив рельєфу місцевості, місцевих предметів, кліматичних і метеорологічних факторів призводить до погіршення точнісних характеристик систем посадки повітряних суден типу ІLS та MLS. Тому актуальним є проведення досліджень з розробки ефективних методів прогнозування точнісних характеристик систем посадки. Ці методи повинні враховувати вищезазначені фактори, які можуть суттєво погіршувати вихідні параметри системи посадки, а саме точність наведення літаків на посадковий курс.
Оцінка відповідності РНС нормам та стандартам ІСАО проводиться за результатами льотних перевірок, які враховують вплив місцевих умов. Ефективність льотного контролю залежить від точності обладнання, розташованого на літаку-лабораторії, траєкторії польоту літака, зовнішніх факторів, які впливають як на обладнання, так і на траєкторію літака. Такий контроль займає багато часу і є дуже дорогим.
Однією з можливостей скорочення льотних перевірок РНС, що знаходяться на експлуатації в Україні, є математичне моделювання функціонування РНС в реальних умовах, що відображено в документах ІСАО. Така оцінка не тільки більш дешева, але й може дати результати моделювання на таких ділянках повітряного простору навколо аеродрому, де перевірочні обльоти важко досяжні на практиці або взагалі небезпечні. Всі етапи моделювання проводяться за допомогою засобів обчислювальної техніки.
Для доведення адекватності запропонованих математичних моделей використовувалися як експериментальні дані відповідних вимірювань в аеропорту “Бориспіль”, так і дані, що наводяться в науково-технічних джерелах.
Для розв’язання задачі прогнозування точнісних характеристик РНС в умовах багатошляхового розповсюдження радіохвиль від поверхонь літаків та поверхні землі проведене комплексне дослідження радіотехнічних систем посадки повітряних суден на прикладі системи посадки ІLS. Етапами дослідження є теоретичне обґрунтування багатошляхового розповсюдження радіохвиль, розробка математичних моделей навколишнього середовища та антенних систем, а також прогнозуючих моделей для оцінки інформативного параметру системи посадки, за яким безпосередньо визначається точність наведення літаків на етапі посадки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТОЧНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ПОСАДКИ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН З УРАХУВАННЯМ ДИФРАКЦІЇ РАДІОХВИЛЬ НА ОБ’ЄКТАХ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок