Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на прикладі Одеси)

АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на прикладі Одеси)

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на прикладі Одеси)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КАДУРІНА АНТОНІНА ОЛЕГІВНА
УДК 725.573:72.01(477.74)
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ
ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
(на прикладі Одеси)
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ - 2005
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Архітектурно-художньому інституті Одеської державної академії будівництва та архітектури (АХІ ОДАБА) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор архітектури,
професор РАЛЛЄВ Олександр Борисович,
Архітектурно-художній інститут Одеської державної академії будівництва та архітектури, завідувач кафедри основ архітектури
Офіційні опоненти: | доктор архітектури,
доцент БЕВЗ Микола Валентинович,
Національний університет „Львівська Політехніка”,
завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів
кандидат архітектури,
доцент СЄДАК Олександр Ігоревич,
Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, декан архітектурного факультету
Провідна установа: | Харківська національна академія міського господарства, кафедра моніторингу навколишнього середовища, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться „25” жовтня 2005 р. о „12.00” годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К.26.103.01 в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури
(04053, м. Київ, вул. Смірнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (04053, м. Київ, вул. Смірнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий „14” вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, професор Прибєга Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Дитинство – один з найважливіших періодів життя людини, коли закладаються основні уявлення про навколишній світ. Провідну роль у пізнанні світу дитиною має візуальне сприйняття. Саме тому просторове середовище, оточуюче їх, повинне мати високу естетичну та інформативну цінність.
Одним із пріоритетних напрямків розвитку незалежної України в останні 10 років є підвищення уваги до виховання підростаючого покоління. Особливе місце тут займає дошкільний вік, в якому формуються основні поняття світогляду.
Актуальність. У формуванні особистості дитини величезну роль відіграють дитячі дошкільні заклади (ДДЗ), у яких вона проводить велику частину свого активного часу. Разом з тим, архітектура дитячих садків залишається абсолютно не вивченою з архітектурно – художньої точки зору і, по суті, є лише прямим відображенням функціональної схеми. Візуальне сприйняття архітектури дорослими і дітьми докорінно відрізняється. Фахівцями з дошкільної психології активно обговорюється сприйняття дітьми форми, кольору, масштабу та інших складових просторового середовища. Зі збільшенням інтересу архітектурної громадськості до питань дошкільної психології і педагогіки, в інтер'єрах приватних житлових будинків (дитячі кімнати), кафе стали фрагментарно з'являтися проектні рішення, що враховують архітектурно - художні аспекти. Однак в оформленні дитячих дошкільних закладів подібна тенденція носить стихійний характер. Архітектури громадських будинків для дітей, адаптованих до особливостей психології їхнього сприйняття, педагогічного процесу, практично, не існує. На сьогоднішній день у нормативній документації з архітектури ДДЗ (ДБН В.2.2-4-97 “Будинки і спорудження дитячих дошкільних закладів”), не обумовлюються вимоги щодо їх архітектурно-художнього оформлення. Завданням архітектора є прив'язка типового проекту до існуючої місцевості. Оформленням же екстер'єру та інтер'єру часто займаються непрофесіонали в цій області - вихователі. Виходить парадокс: вихователі і психологи знають особливості дитячого сприйняття, але не мають досвіду і навичок у галузі архітектури і дизайну; архітектори як фахівці володіють знаннями щодо засобів виразності, але не мають науково обґрунтованих рекомендацій з обліку особливостей візуального сприйняття у дітей (архітектурно-художніх аспектів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на прикладі Одеси)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок