Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ / сторінка 6

Назва:
ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Зроблена спроба виявити проблеми процесуальної регламентації діяльності міліції України й запропоновані шляхи їх усунення.
Дисертант розглянув систему нормативно-правових актів, що регулюють діяльність міліції України: від Конституції України і міжнародно-правових договорів, які ратифікувала Верховна Рада України, до поточного законодавства. Аналіз цієї системи дозволяє визначити якісний рівень втілення принципів процесуального права в національному законодавстві, виявити можливі недоліки і запропонувати шляхи їх ліквідації.
Як найбільш узагальнені, абстрактні вихідні положення процесуальної діяльності, принципи процесуального права конституційного рівня закріплення визначають основні напрямки та правила такої діяльності. Вищий рівень абстракції, в даному випадку, створює певні ускладнення для законодавця при формулюванні того чи іншого принципу в тексті статті нормативно-правового акту. Аналіз Конституції України дозволяє стверджувати про існування єдиної взаємопов’язаної системи принципів права взагалі і принципів процесуального права зокрема. Зазначена в дисертаційному дослідженні багатоаспектність того чи іншого принципу процесуального права обумовлює необхідність особливої уваги і ретельності при його законодавчому відображенні.
Текст Конституції України дозволяє зробити висновки про належне закріплення більшої частини принципів процесуального права України. При цьому законодавець використовує три основних способи відображення змісту принципів процесуального права в тексті Основного Закону:
·
закріплення принципу права шляхом відображення його змісту в одній або декількох статтях;
·
пряме відображення відповідного принципу процесуального права в тексті статті;
·
зміст відповідного принципу права „розчинений” у багатьох статтях.
На думку дисертанта, останні два способи відображення змісту принципів процесуального права в тексті статей Конституції України є недостатньо ефективним. Такий висновок дозволяє вести мову про потребу тлумачення тексту відповідних статей, тобто додаткової роботи компетентних державних органів, що полягає в виданні офіційного нормативного тлумачення. Крім цього, об’єктивна „розмитість” закріпленого в законі змісту конкретних принципів процесуального права негативно відображається на галузевому правовому регулюванні. Таке становище негативно вплинути на практичну діяльність міліції України, оскільки норми права, закріплені в Основному Законі держави є нормами прямої дії.
Втілення принципів процесуального права в законодавчу регламентацію діяльності міліції України є проявом необхідної їх конкретизації відповідно до специфіки певних суспільних відносин.
До складу нормативно-правової бази законодавчого рівня, що здійснює регламентацію діяльності міліції України, входить ряд законів і кодексів України, тексти яких проаналізовані в роботі. На думку дисертанта, в цілому система принципів процесуального права України доволі повно відображена у вказаному законодавстві. Але проведене дослідження вказує на наявність ряду істотних недоліків при здійсненні конкретизації змісту основних принципів процесуального права відповідно до правової регламентації діяльності міліції України. Ми вважаємо, що таке становище пояснюється:
·
своєрідністю проекції, відбиття недоліків закріплення змісту основних принципів права в тексті Конституції України;
·
застосуванням певних (див. вище) способів відображення змісту принципів процесуального права в тексті статей закону, що і тягне за собою негативні наслідки;
·
застосуванням термінів, зміст яких не узгоджується з істинним призначенням норми права.
Правова регламентація діяльності міліції вказаного рівня є, так би мовити, “ближчою” до практики державних органів. Тому недоліки відображення принципів процесуального права в даному випадку можуть тягнути більш тяжкі негативні наслідки, неадекватну реакцію держави на діяльність індивідуальних і колективних соціальних суб’єктів.
У дисертаційному дослідженні проведений аналіз співвідношення принципів міжнародного процесуального права принципів процесуального права України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок