Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ / сторінка 7

Назва:
ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Ми вважаємо, що більшість основних, вихідних положень процесуального права — як міжнародного, так і національного України, — співпадають. Хоча в деяких випадках зміст конкретних принципів міжнародного процесуального права є ширшим ніж відповідних принципів процесуального права України.
Це обумовлено культурними та, переважно, економічними відмінностями між Україною та іншими світовими державами. Також необхідно відмітити неминучі ускладнення при імплементації міжнародно-правових актів, що ратифіковані Верховною Радою України, в національне законодавство України, що пов’язані з відмінностями між англосаксонською (на якій, в основному, базується міжнародне процесуальне право і безпосередньо юридичний процес) та романо-німецькою (що притаманна Україні) правовими системами(сім’ями).
Зазначений аспект відображення принципів процесуального права у національному праві України набуває особливої актуальності для діяльності міліції України у сфері співробітництва з міжнародними правоохоронними органами і правоохоронними органами інших держав по боротьбі з міждержавною і транснаціональною злочинністю і розслідуванню справ, пов’язаних з нею.
У висновках відображені основні підсумки дисертації, викладені пропозиції щодо визначення основних понять досліджуваної проблеми.
Дисертант пропонує розглядати процесуальне право крізь призму його функціонального призначення: фактичне обслуговування норм матеріального права, юридичний процес. Останній визначається дисертантом як система взаємопов'язаних правових форм діяльності уповноважених суб'єктів, що дістає вияв у здійсненні операцій для вирішення юридичних справ, позитивному правозастосуванні та використанні норм, що не пов’язані з правозастосуванням; урегульована процесуальними нормами, закріплена у процесуально-правових документах і забезпечена засобами юридичної техніки. Таким чином, ми пропонуємо визначити процесуальне право як сукупність правових норм, що регулюють процедуру оформлення, реалізації, охорони й захисту прав, свобод і обов’язків суб’єктів правовідносин, встановлених матеріально-правовими нормами, порядок і послідовність дій державних органів і посадових осіб, що застосовують правові норми.
Місце процесуального права в структурі права України визначається тим, що процесуальне право забезпечує практичне втілення приписів матеріально-правових норм в життя суспільства й держави.
Аналіз проблеми, з урахуванням останніх досягнень сучасних вчених, дозволив визначити принципи права як основні засади, відправні ідеї його буття, котрі виражають найважливіші закономірності даної суспільно-економічної формації, є однопорядковими із сутністю права й володіють універсальністю, вищою імперативністю й загальною значимістю.
На нашу думку, процес виникнення та формулювання принципів права можна уявити наступним чином:
1. Суспільні відносини, що потребують правового регулювання;
2. Правосвідомість, тобто усвідомлення необхідності такого регулювання та визначення його можливих шляхів;
3. Правова наука та юридична практика, що здійснюють підтвердження необхідності правового регулювання даних суспільних відносин, а також здійснюють формулювання необхідного(них) принципів права;
4. Законодавче закріплення принципів права, що здійснюється двома шляхами: пряме формулювання або фактичне закріплення у правових нормах.
З урахуванням запропонованих дефініцій процесуального права та принципів права, ми вважаємо, що принципи процесуального права можна визначити як універсальні, загально-значимі ідеї, основні засади, що володіють нормативністю та вищою імперативністю, що здійснюють загальне керування певною сукупністю правових норм, регулюючих процедуру оформлення, реалізації і захисту прав, свобод і обов’язків суб’єктів правовідносин, встановлених матеріально-правовими нормами, порядок і послідовність дій державних органів і посадових осіб, що застосовують правові норми.
Зміст принципів процесуального права втілений в ряді характерних ознак, властивих останнім: універсальність, загальнозначимість, нормативність та вища імперативність, здатність здійснювати загальне керування певною сукупністю правових норм (в даному випадку — процесуальним правом).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок