Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

Назва:
ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
КОВАЛЬ ОЛЕКСІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 340.11:341.11
ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Київського національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент Лисенков Сергій Леонідович, Академія адвокатури України, перший проректор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік Академії правових наук України Сіренко Василь Федорович
кандидат юридичних наук, доцент Шмоткін Олексій Вікторович, начальник кафедри теорії та історії держави і права Національної академії Служби безпеки України.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії теорії держави і права, м. Київ.
Захист відбудеться 09 лютого 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1.
Автореферат розісланий “____” січня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Горова О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вірне усвідомлення і дослідження принципів, що виступають основою формування та функціонування права, дозволяє ближче підійти до розуміння самого права, точніше встановити його сутність, а також сприяє вдосконаленню механізму дії права на суспільні відносини. Саме тому проблема принципів права досліджується протягом багатьох століть. Вона порушувалась ще у Стародавній Греції такими видатними філософами як Сократ, Платон, Аристотель та ін. Вагомий внесок у її розробку зробили римські юристи, що підійшли до неї з практичної точки зору. Далі естафету досліджень перейняли мислителі XVII-XVIII століття: Т. Гобс, Ш.Л. Монтеск’є, Ж.Ж. Руссо та ін. й в подальшому вона залишалась доволі актуальною.
Особливої актуальності для нашої держави проблема дефініції і змісту принципів права набула з моменту прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Саме з цього часу почалася розбудова незалежної, демократичної, соціальної та правової держави в Україні, що обумовлює потребу у закріпленні відповідних принципів права в національному законодавстві.
Слід зазначити, що після декларування відповідних принципів права, необхідно створити й закріпити в законодавстві механізм їх реалізації. Цей процес знаходить свій вираз у системі норм права, предметом регулювання яких є саме процедура реалізації закріплених у законодавстві певних матеріальних приписів, і які утворюють процесуальне право, що покликане забезпечувати втілення закріплених в законодавстві правових приписів в реальне життя суспільства і держави. Процесуальне право є елементом структури права взагалі, тому і основні ідеї, вихідні положення останнього притаманні і йому. Окрім цього, окремі принципи притаманні виключно процесуальному праву.
У сучасних умовах проблема визначення принципів процесуального права набуває особливого значення у зв’язку з процесом інтеграції України в європейське і світове співтовариство, що обумовлює необхідність узгодження національного законодавства з міжнародним правом. Проголошення України правовою державою також вимагає вдосконалення існуючого законодавства. На думку дисертанта, вдосконаленню підлягає, в більшій частині, саме процесуальне право, оскільки задекларовані права, свободи та обов’язки суб’єктів правовідносин загалом відповідають рівню культурного та цивілізаційного розвитку нашої країни, але механізм їх реалізації, втілення в реальне життя ще знаходиться у стадії формування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА ТА ЇХ ВТІЛЕННЯ В ЗАКОНОДАВЧІЙ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок