Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ АДВОКАТИ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ЯК ЗАХИСНИКИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ОБВИНУВАЧЕННЮ У ВЧИНЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ЗЛОЧИНІВ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1918-1939 рр.)

УКРАЇНСЬКІ АДВОКАТИ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ЯК ЗАХИСНИКИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ОБВИНУВАЧЕННЮ У ВЧИНЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ЗЛОЧИНІВ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1918-1939 рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКІ АДВОКАТИ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ЯК ЗАХИСНИКИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ОБВИНУВАЧЕННЮ У ВЧИНЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ЗЛОЧИНІВ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1918-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет внутрішніх справ
Гловацький Іван Юхимович
УДК – 347.965 343.301](477.83/.86)”1918-1939”
УКРАЇНСЬКІ АДВОКАТИ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ЯК ЗАХИСНИКИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ОБВИНУВАЧЕННЮ У ВЧИНЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ЗЛОЧИНІВ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
(1918-1939 рр.)

12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
у Львівському державному університеті внутрішніх справ
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Грищук Віктор Климович,
Львівський державний університет внутрішніх справ,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України
Гончаренко Володимир Дмитрович,
Харківська національна юридична академія імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн
кандидат юридичних наук, доцент
Чехович Валерій Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа:
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України,
відділ історико-правових досліджень.
Захист відбудеться 22.06.2006 р. об 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради у Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою 03680, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою 03680 м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розісланий 20.05. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Головним напрямком розвитку України в ХХІ ст. є подальша демократизація її політичної системи. Тому реалізація в державному будівництві таких фундаментальних ідей, як права людини, правова держава, верховенство права вимагає не лише належного теоретичного обґрунтування, а й врахування певних усталених традицій, тяжіння суспільної свідомості до цих ідей, намагання їх утілити в життя, співвідношення ідеалів із здобутками людської цивілізації.
Розвиток України як держави соціально-демократичної орієнтації, в якій визнаються міжнародно-правові стандарти захисту прав людини, інші принципові положення міжнародного гуманітарного права, зобов’язує науковців шукати у національній історії приклади, які б стали дороговказом у виборі пріоритетів при формуванні внутрішніх моделей згаданих загальнолюдських цінностей і позитивного права, зокрема, як одного з найважливіших надбань кожного суспільства. Формування політичної та правової культури високого рівня є необхідною передумовою успіху у досягненні ідеалів правової держави.
Неабияку роль у цьому процесі має відіграти осягнення шляху, який пройшла українська політична та правова думка упродовж усієї її еволюції. При цьому важливо висвітлити закономірності й особливості її розвитку, дотримуватися принципу наступності у нормотворенні. З повною впевненістю можна стверджувати, що чимало теоретичних позицій українських правників минулого століття з поправкою на суспільно-політичні умови, в яких формулювалися ці відповідні наукові тези, принесли б значно більше користі сучасній українській правотворчості, а ніж деякі західні запозичення.
Глибоке аналітичне й історичне осмислення правового життя українців у Східній Галичині дає можливість по-новому оцінити і сучасні тенденції розвитку інституту адвокатури в Україні. Крім того, вивчення особливостей юридичного становища українців Східної Галичини в часи Другої Речі Посполитої дозволяє простежити найважливіші віхи виникнення та розвитку української національної ідеї, етапи боротьби за національне та політичне визволення. Помітну роль у цій боротьбі відіграли українські адвокати цього краю. Вони жертовно працювали не лише на ниві захисту українських громадян від безпідставних політичних репресій польської влади, а й утверджували у свідомості кожного українця його право на своє національне державне життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ АДВОКАТИ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ЯК ЗАХИСНИКИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ОБВИНУВАЧЕННЮ У ВЧИНЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ЗЛОЧИНІВ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1918-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок