Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАЛЬНІ ТА СТРИЖНЕВІ СУМІШІ З ЛУЖНО-СИЛІКАТНИМИ ЗВ’ЯЗУЮЧИМИ, ЩО ТВЕРДНУТЬ У КОНТАКТІ З НАГРІТОЮ ОСНАСТКОЮ

ФОРМУВАЛЬНІ ТА СТРИЖНЕВІ СУМІШІ З ЛУЖНО-СИЛІКАТНИМИ ЗВ’ЯЗУЮЧИМИ, ЩО ТВЕРДНУТЬ У КОНТАКТІ З НАГРІТОЮ ОСНАСТКОЮ

Назва:
ФОРМУВАЛЬНІ ТА СТРИЖНЕВІ СУМІШІ З ЛУЖНО-СИЛІКАТНИМИ ЗВ’ЯЗУЮЧИМИ, ЩО ТВЕРДНУТЬ У КОНТАКТІ З НАГРІТОЮ ОСНАСТКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХННІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ЮРЧЕНКО ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 621.742
ФОРМУВАЛЬНІ ТА СТРИЖНЕВІ СУМІШІ З ЛУЖНО-СИЛІКАТНИМИ ЗВ’ЯЗУЮЧИМИ, ЩО ТВЕРДНУТЬ У КОНТАКТІ З НАГРІТОЮ ОСНАСТКОЮ
Спеціальність 05.16.04 - Ливарне виробництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Ливарне виробництво чорних та кольорових металів” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник - доктор технічних наук професор
Макаревич Олександр Павлович,
Національний технічний університету України
“Київський політехнічний інститут”.
Офіційні опонент - доктор технічних наук,
член-кор. НАН України
Борисов Георгій Павлович
Фізико-технологічний інститут металів
та сплавів НАН України, завідувач відділу
механіки рідких та тверднучих сплавів; - кандидат технічних наук
Андерсон Валерій Августович
АТ “КАМЕТ”,
завідувач відділом технології литва.
Провідна установа: Запорізький державний технічний університет, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “ 15 “ травня 2000 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.002.12 Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ “КПІ”, ІФФ, корпус №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ “КПІ”
Автореферат розісланий “ 07 “квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук доцент Федоров Г.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні в Україні домінують традиційні методи формоутворення і тільки 20 % загального виробництва виливків виготовляють спеціальними методами лиття.
Розвиток і вдосконалення спеціальних методів лиття для забезпечення конкурентноспроможності виливкам в умовах ринкової економіки є принципово важливим напрямком досліджень, оскільки вони дають можливість виготовляти виливки з найменшими припусками на механічне оброблення та найвищими фізико-механічними характеристиками.
Одним з таких способів є лиття в оболонкові форми.
Оболонкові форми та стрижні виготовляються у більшості випадків з піщано-смоляних сумішей із застосуванням фенолоформальдегідних смол, але ці смоли в Україні не виготовляються, вони токсичні дефіцитні та дорогі. Тому заміна смол доступними, недорогими і нетоксичними матеріалами є актуальною проблемою для подальшого удосконалення технологічних процесів виготовлення виливків цим способом.
З економічної і екологічної точок зору замість смол найбільш перспективним звўязуючим компонентом є рідке скло. Проте суміші з рідким склом потребують додаткових досліджень, оскільки характеризуються утрудненими вибиванням із порожнин виливків і регенеруванням та невеликою міцністю. Тому розроблення складів сумішей із рідким склом (недорогим, недефіцитним і нетоксичним) з високими міцносними властивостями і малою роботою вибивання з виливків замість сумішей з синтетичними смолами є актуальною проблемою як з наукової, так і практичної точок зору.
Роботу виконано відповідно до Державної дослідної науково-технічної програми 0401 Держкомітету з науки і інтелектуальної власності України “Ресурсозберігаючі та екологічночисті процеси і технології у металургії та ливарному виробництві” згідно договору №2/965 - 97 “Розробити та впровадити у виробництво екологічночисті зв’язуючі матеріали на основі промислових відходів для виготовлення ливарних форм з метою одержання якісних виливків”.
Мета й завдання дослідження. Мета роботи: розробити рідкоскляні суміші з високою міцністю та малою роботою вибивання, які за своїми властивостями не поступались би оболонковим піщано-смоляним, та суміші з лужно-силікатним зв’язуючим компонентом, що синтезується безпосередньо у формі при нагріванні.
Для досягнення поставленої мети у роботі вирішені наступні задачі:
1. Установлений механізм негативного впливу каолінової глини, як добавки, що знижує роботу вибивання, на міцність рідкоскляних сумішей і розроблені теоретичні основи її підвищення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАЛЬНІ ТА СТРИЖНЕВІ СУМІШІ З ЛУЖНО-СИЛІКАТНИМИ ЗВ’ЯЗУЮЧИМИ, ЩО ТВЕРДНУТЬ У КОНТАКТІ З НАГРІТОЮ ОСНАСТКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок