Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЛІВ У ПОВЕРХНЕВИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРАХ КОНДЕНСАЦІЙНОГО ТИПУ

УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЛІВ У ПОВЕРХНЕВИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРАХ КОНДЕНСАЦІЙНОГО ТИПУ

Назва:
УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЛІВ У ПОВЕРХНЕВИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРАХ КОНДЕНСАЦІЙНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
НАВРОДСЬКА Раїса Олександрівна
 
УДК 536.24:621.184.5
 
УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЛІВ У ПОВЕРХНЕВИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРАХ КОНДЕНСАЦІЙНОГО ТИПУ

05.14.06 - Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі малої енергетики Інституту технічної теплофізики Національної Академії Наук України (ІТТФ НАН У).
Науковий керівник - | доктор технічних наук, чл.-кор. НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Фіалко Наталія Михайлівна,
завідувач відділу малої енергетики Інституту технічної теплофізики НАН України.
 
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
Письменний Євген Миколайович,
завідувач кафедри атомних електростанцій та інженерної теплофізики НТУУ “КПІ”
кандидат технічних наук, доцент,
Василенко Сергій Михайлович, завідувач кафедри теплотехніки Українського Державного університету харчових технологій.
Провідна установа - | Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 15 жовтня 2001р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 7 вересня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент ____________ Коньшин В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із напрямів енергозбереження в децентралізованій енергетиці є підвищення ефективності використання палива в котлоагрегатах за рахунок утилізації теплоти відхідних газів. Втрати тепла з відхідними газами в сучасних вітчизняних газоспоживаючих котлах становлять в номінальному режимі 16-18% при розрахунках за вищою теплотою згоряння палива і являють собою основну частину втрат теплоти в котельних агрегатах. Даний рівень втрат відповідає температурі відхідних газів 140160С, що на протязі тривалого часу вважалось оптимальною межею. Однак, в останні 25-30 років спочатку за кордоном, а пізніше і в Україні спостерігається тенденція до зниження температури відхідних газів нижче точки роси. Тобто фактично йдеться вже про глибоку утилізацію теплоти відхідних газів, коли використовується не тільки явне тепло (близько 7-8%), але і прихована теплота (біля 10%) пароутворення водяних парів, що містяться в димових газах.
Вказана глибока утилізація теплоти може здійснюватись, як відомо, з застосуванням конденсаційних теплообмінних апаратів двох типів – контактних та поверхневих. З початку 90-х років в Україні все більш широке використання знаходять поверхневі апарати, що пов’язано з одного боку з цілим рядом їх переваг, а з другого – з удосконаленням техніки виробництва розвинутих компактних поверхонь нагрівання. З огляду на це актуальною є проблема дослідження процесів теплопереносу в умовах реалізації технології глибокого охолодження димових газів котлоагрегатів та створення на цій основі відповідного високоефективного обладнання з застосуванням поверхневих теплообмінних апаратів. Широке впровадження даної технології в Україні дозволить скоротити на 5-10% витрати природного газу та суттєво покращити екологічну обстановку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати роботи одержані при виконанні проекту 04.06/05714 “Розробка та впровадження екологічно чистих технологій використання енергоресурсів в промисловій та муніципальній енергетиці” державної програми 04.06, № держ. реєстрації 0197U019260 та комплексного проекту 0.4.12.03/003К-95 “Дослідження та розробка екологічно чистих систем теплоутилізації котелень, що використовують рідке і тверде паливо” державної програми 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЛІВ У ПОВЕРХНЕВИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРАХ КОНДЕНСАЦІЙНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок