Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБСИДУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФЕРТІВ (ЗА СТАТУСОМ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗАСЛУГ)

СУБСИДУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФЕРТІВ (ЗА СТАТУСОМ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗАСЛУГ)

Назва:
СУБСИДУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФЕРТІВ (ЗА СТАТУСОМ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗАСЛУГ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,16 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
Мальчик Мар’яна Василівна
УДК 336.1
СУБСИДУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФЕРТІВ
(ЗА СТАТУСОМ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗАСЛУГ)
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Андрущенко Володимир Леонідович,
Академія державної податкової служби
Державної податкової адміністрації України,
професор кафедри податкової політики і оподаткування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кириленко Ольга Павлівна,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри фінансів суб’єктів господарювання;
кандидат економічних наук, доцент
Черватюк Марія Василівна,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра фінансів, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться 10.09. 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.082.03 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 06.08. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Шаварина М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальні трансферти малозабезпеченим та заслуженим верствам є об’єктивно необхідним інструментом розподільчої функції державних фінансів на шляху до подолання бідності.
В умовах ринкових та демократичних трансформацій існування соціальної нерівності передбачає певну державну діяльність, яка підтримувала б становище бідних. У багатьох країнах це відображається в кількісному зростанні державних затрат соціального характеру.
Актуальність наукової розробки обраної теми для України обумовлена як глобальними тенденціями боротьби з бідністю, так і підсилена дією взаємопов’язаних між собою внутрішніх факторів.
По-перше, соціально-економічні процеси формування багатоукладної ринкової економіки викликали появу великого специфічного контингенту ринково неактивних членів суспільства, які через низький рівень отримуваних доходів потребують державного субсидування своєї платоспроможності у формі трансфертних платежів. Субсидування соціальних трансфертів, будучи проявом реалізації розподільчої функції державних фінансів, виступило одним із головних форм подолання найгостріших форм бідності в Україні. Проте обмежити фінансування платоспроможності бідних верств лише бюджетними субсидіями неможливо і недоцільно. Субсидування соціальних трансфертів має бути підсилене кредитуванням, що підтверджує світовий досвід.
По-друге, недосконалість не завжди узгоджених між собою законодавчо-нормативних актів щодо соціального захисту та форм соціального забезпечення у поєднанні з відсутністю орієнтації на фактичний рівень можливостей державних фінансів забезпечили існування великої кількості соціальних трансфертів. Як наслідок – програми державної допомоги категоріям з мінімальними доходами не в змозі забезпечити досягнення тих рівнів життя, заради яких вони були розроблені.
По-третє, фінансування соціальних трансфертів у 90-х рр. характеризується секвестром бюджетних видатків на соціальний захист та забезпечення, безперервними реструктуризаціями, відсутністю перспектив щодо комплексного і результативного вирішення проблеми платоспроможності малозабезпеченого населення.
По-четверте, існування впродовж тривалого періоду кількох методів визначення сукупних доходів реципієнтів призвело до появи адміністративних проблем нарахування і призначення їм трансфертів та наростання соціальної напруженості у суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУБСИДУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФЕРТІВ (ЗА СТАТУСОМ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗАСЛУГ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок