Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТоспроможність РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ПОСЛУГ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

КОНКУРЕНТоспроможність РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ПОСЛУГ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

Назва:
КОНКУРЕНТоспроможність РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ПОСЛУГ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ПРИРОДООХОРОННОГО ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
КАЛЬКОВА НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 339.137.2 [332.15:338.48]
КОНКУРЕНТоспроможність РЕГІОНАЛЬНОГО
РИНКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ПОСЛУГ
(НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії природоохоронного та курортного будівництва Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь)
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Бережна Ірина Вікторівна,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економіки підприємства
(м. Сімферополь)
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Коніщева Наталія Йосипівна
Інститут економіки промисловості НАН України, провідний науковий співробітник (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент
Скоробогатова Тетяна Миколаївна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту підприємницької діяльності (м. Сімферополь)
Провідна установа: | Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку соціальної сфери (м. Київ).
Захист відбудеться 26 січня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.079.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Національній академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
Автореферат розіслано “___22__” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міхуринська К.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція України в систему європейських соціально-економічних відносин визначає необхідність здійснення ринкових перетворень, заснованих на підвищенні економічної самостійності регіональних систем, а також на використанні їхніх природних, матеріально-технічних і трудових ресурсів як регіональних конкурентних переваг. Функціонування економіки регіону можна розглядати з різних позицій, у тому числі з позиції розвитку ринку товарів (послуг), що може бути представлене сукупністю суб'єктів господарювання і регіональних інститутів, ефективну діяльність яких забезпечує збільшення регіонального внутрішнього продукту, створює необхідні передумови для насичення внутрішнього товарного ринку і наповнення доходної частини регіонального бюджету, а також сприяє розширенню сфери зайнятості населення. Підвищення рівня конкурентоспроможності країни у світовій економіці забезпечується за рахунок ефективного функціонування кожного регіону на основі створення й реалізації конкурентоспроможних товарів (послуг) на регіональному ринку. Разом з тим регіональний ринок товарів (послуг) слід розглядати з точки зору ринкових сегментів, де створюються товари (послуги), здійснюється процес їх реалізації, спрямований на задоволення потреб населення і суб'єктів господарювання відповідно до якісних і кількісних особливостей їх попиту.
Одним з таких сегментів є регіональний ринок рекреаційних послуг, підвищення рівня конкурентоспроможності якого є важливою умовою здійснення не лише регіональних відтворювальних процесів, але й забезпечення конкурентоспроможності країни в цілому.
Важливий внесок у розвиток економічної теорії конкуренції і категорії конкурентоспроможності зробили такі зарубіжні вчені, як С. Коуен, А. Курно,
Р. Нельсон, Б. Олін, М. Портер, Д. Рікардо, Дж. Робінсон, А. Сміт, П. Хайне, Ф. фон Хайєк, Й. Хекшер, А. Харт , Ф. Чемберлін, Й. Шумпетер, Ф. Еджоурт.
У сучасній економічній науці в умовах посилення впливу кожного регіону на рівень конкурентоспроможності країни категорія “конкурентоспроможність регіону” розглядається провідними вченими Алаєвим А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНКУРЕНТоспроможність РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ПОСЛУГ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок