Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (соціально-філософський аналіз)

ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (соціально-філософський аналіз)

Назва:
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ повітряних сил
імені Івана КОЖЕДУБА
Мартинюк Володимир Микитович
УДК 124.5:355.359
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Квіткін Петро Васильович,
Харківський університет Повітряних Сил
імені Івана Кожедуба, заступник
начальника кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Чаплигін Олександр Костянтинович,
Харківський національний автомобільно-
дорожній університет, завідувач кафедри
філософії та політології;
кандидат філософських наук, доцент
Дзьобань Олександр Петрович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри
філософії.
Провідна установа: Національний технічний університет
України “КПІ”, м. Київ.
Захист відбудеться “ 2 ” березня 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська 77/79.
Автореферат розісланий “28”січня 2006 року.
Актуальність теми дослідження. Проблема цінностей і ціннісних орієнтацій належить до вічних фундаментальних проблем людства. Особливої актуальності вона набуває в переломні періоди історії, в умовах докорінної трансформації основ суспільства й виникнення глобальних загроз існуванню цивілізації.
Ціннісні орієнтації є досить актуальною проблемою для українського суспільства, яке переживає сьогодні складний і відповідальний етап своєї історії. Загальні умови буття українського соціуму – збіг процесів соціальної трансформації суспільства й процесів трансформації системи міжнародних відносин, загострення глобальних проблем сучасності й поява нових загроз існуванню людства, системна криза всіх сфер життєдіяльності суспільства, відсутність єдності в ньому щодо напрямків та перспектив його розвитку.
Найбільш гостро проблема ціннісних орієнтацій постає в Збройних Силах. Військовослужбовці не лише відчувають усі труднощі життя суспільства, але й зазнають додаткових навантажень. Скорочення чисельності армії та звільнення з лав Збройних Сил до отримання права на пенсію, незадовільний рівень матеріально-фінансового забезпечення діяльності армії, відсутність розвитку її матеріально-технічної бази – усе це реалії сьогодення. За таких умов виникає небезпека руйнування традиційних для військовослужбовців ціннісних орієнтацій, дезорганізації їх системи і втрати її фундаментальних елементів, формування орієнтацій на цінності окремих соціальних груп і політичних сил українського суспільства.
Ця ситуація примушує відшукувати нові концептуальні підходи до освіти та виховання, які б орієнтували особистість військовослужбовця як ключової фігури модернізації сучасної армії на цінності професійного й духовного вдосконалення і змогли б не тільки їх декларувати, а й зробити привабливими й затребуваними, відповідними до завдань реформування Збройних Сил України, і висуває чимало наукових проблем у сфері військово-соціальних досліджень. Отже, актуальність теми дослідження ціннісних орієнтацій військовослужбовців Збройних Сил України зумовлена:
По-перше, потребами філософсько-соціологічної рефлексії ціннісних орієнтацій як феномена буття особистості й соціуму, особливостями функціонування ціннісних орієнтацій у період трансформації суспільства й докорінних змін умов життєдіяльності соціуму.
По-друге, необхідністю з’ясування сутності, змісту та специфіки ціннісних орієнтацій військовослужбовців Збройних Сил як особливої соціальної групи українського суспільства; місця й ролі ціннісних орієнтацій у забезпеченні життєдіяльності особистості й Збройних Сил, у виконанні завдань їх конституційного та військово-професійного призначення й повсякденної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок