Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вокальні мініатюри К. Дебюссі на слова П. Верлена в контексті камерно-вокальної творчості композитора

Вокальні мініатюри К. Дебюссі на слова П. Верлена в контексті камерно-вокальної творчості композитора

Назва:
Вокальні мініатюри К. Дебюссі на слова П. Верлена в контексті камерно-вокальної творчості композитора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,25 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
Луковська Світлана Володимирівна
УДК – 78.03(546.37)
Вокальні мініатюри К. Дебюссі на слова П. Верлена
в контексті камерно-вокальної творчості композитора
17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент
Жаркова Валерія Борисівна,
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського, кафедра історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна,
зав. кафедрою історії музики Львівської державної музичної академії ім. М. В. Лисенка, Міністерства культури і мистецтв України (Львів).
кандидат мистецтвознавства, в. о. професора
Рощина Тетяна Олександрівна,
зав. кафедрою спеціального фортепіано Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, Міністерства культури і мистецтв України (Київ).
Провідна установа : | Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, Міністерства культури і мистецтв України, кафедра історії музики (Харків).
Захист відбудеться “_27_”_квітня_ 2005 року о 16.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м.Київ–1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Автореферат розіслано “ 18 ”_березня_ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Коханик
Загальна зарактеристика роботи.
Актуальність теми. Динаміка активного пошуку, притаманна творчості К. Дебюссі, яскраво втілюється в його камерно-вокальній музиці. Від перших юнацьких опусів на тексти А. де Мюссе, П. Бурже, Т. де Банвіля (70-ті рр. XIX ст.) до останнього вокального твору – “Різдво дітей, що залишилися без домівки” на власний текст (1915 р.) – у вокальних мініатюрах чітко проявляється еволюція художньо-естетичних принципів композитора.
Не зважаючи на поступову зміну художніх смаків Дебюссі, їх визначає постійне зацікавлення творчістю П. Верлена, з віршами якого він познайомився тоді, коли поет був ще маловідомим. Протягом двох десятиріч Верлен залишався єдиним поетом, до якого композитор постійно звертався. Так, із 88 точно атрибутованих вокальних мініатюр Дебюссі 20 написані на вірші Верлена (на тексти Т. де Банвіля лише – 11, П. Бурже – 9, Ш. Бодлера – 5, на власні тексти – 5, С. Малларме – 4). “Верленівські мініатюри“ входять у ранню “Збірку Ваньє“ і утворюють самостійні цикли – “Забуті аріети“ (1887), “Три мелодії“ (1891), два зошити “Вишуканих свят“ (1891, 1904). Образами поезії Верлена навіяні й інструментальні твори Дебюссі (“Бергамаська сюїта”, весняні “Жиги” з “Образів“, “Маленька сюїта" для фортепіано в 4 руки). А в 1915 році в композитора з"явився задум опери-балету “Crimen amoris” за мотивами верленівських “Вишуканих свят“, на жаль, не реалізований.
Попри те, що Дебюссі був композитором, а Верлен – поетом і те, що вони належали до різних поколінь (Дебюссі був на 18 років молодшим від Верлена), у творчих уподобаннях і пошуках обох мистців було багато спільного. Один в поезії, інший в музиці прагнули до синтезу різних мистецтв, незвичайних виразних можливостей, шукали нові методи формування образної системи твору й нетрадиційних засобів структурування цілого, що відповідали б тогочасній естетиці бурхливого французького культурного життя кінця XIX – початку ХХ століть.
Дослідження багаторівневих зв'язків К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вокальні мініатюри К. Дебюссі на слова П. Верлена в контексті камерно-вокальної творчості композитора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок