Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ НА ПРОЦЕСИ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИФІКОВАНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ГНУЧКОЛАНЦЮГОВИХ ПОЛІМЕРІВ

ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ НА ПРОЦЕСИ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИФІКОВАНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ГНУЧКОЛАНЦЮГОВИХ ПОЛІМЕРІВ

Назва:
ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ НА ПРОЦЕСИ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИФІКОВАНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ГНУЧКОЛАНЦЮГОВИХ ПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
МАКСИМЦЕВ ЮРІЙ РОМАНОВИЧ
УДК 537.228:544.022.82:678.74(3+4)
ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ НА ПРОЦЕСИ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИФІКОВАНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ
ГНУЧКОЛАНЦЮГОВИХ ПОЛІМЕРІВ
01.04.19 – фізика полімерів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в наукових лабораторіях “Фізики полімерів” кафедри фізики Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Колупаєв Борис Сергійович,
завідувач кафедри фізики Рівненського державного гуманітарного університету.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Клепко Валерій Володимирович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
провідний науковий співробітник відділу молекулярної фізики полімерів
доктор фізико-математичних наук, професор, чл.-кор. АПН України
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри загальної фізики
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет
Захист відбудеться “ 31 ” березня 2004 р. о 1400 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України /02160, м. Київ, вул. Харківське шосе, 48; тел. (044)
552-13-94, факс (044) 552-40-64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, вул. Харківське шосе, 48)
Автореферат розіслано “ 22 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема отримання нових полімерних матеріалів з прогнозованим комплексом властивостей вимагає пошуків не лише нових, але й активізації дії традиційних інгредієнтів систем шляхом впливу силових полів на процес їх формування в Т-р (або р-Т) режимі. При цьому тип і кількість пластифікатора в системі може змінюватись в широких межах, однак вимоги до них загальні: сумісність з полімерною матрицею; стабільність в часі при переробці та експлуатації композиту; економічна доцільність використання відповідного типу інгредієнту; екологічна безпечність; ефективність дії на комплекс властивостей полімерних систем; незнищуваність ефективності дії інших інгредієнтів.
Запропоновані різні механізми пластифікації полімерів, однак в ряді випадків результати експериментальних досліджень нерідко не узгоджуються між собою.
У відповідності з теоретичними підходами, які розвинуті академіком Ю.С. Ліпатовим та його науковою школою, для пластифікованих систем характерним є те, що процеси фазового існування визначаються як кінетикою утворення, так і розподілом їх у просторі та часі. Відповідно до цього необхідно аналізувати пластифікацію (та антипластифікацію) полімерів з позицій сучасної молекулярної фізики. Характерно, що зараз ще не існує завершеної теорії пластифікації, з допомогою якої можна було б прогнозувати вплив певного типу пластифікатора в широкому діапазоні його вмісту на комплекс властивостей композиту.
Залишається також нез’ясованим питання впливу зовнішніх силових полів, зокрема електричного, на процес пластифікації лінійних полімерів та комплекс їх властивостей. Розв’язання цього питання носить не лише теоретичний характер, але й має велике практичне значення з метою розробки методів новітніх технологій одержання та переробки полімерних матеріалів з програмованим комплексом їх властивостей.
Взаємозв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами основних науково-дослідних робіт кафедри і університету на замовлення Міністерства освіти і науки України в рамках держбюджетних тем: “Напрямлене регулювання електричних та теплофізичних властивостей гетерогенних полімерних систем під дією електричних і магнітних полів” (01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ НА ПРОЦЕСИ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИФІКОВАНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ГНУЧКОЛАНЦЮГОВИХ ПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок