Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ МАГНІТНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ У СИЛЬНО КОРЕЛЬОВАНИХ ТА НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ

ОСОБЛИВОСТІ МАГНІТНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ У СИЛЬНО КОРЕЛЬОВАНИХ ТА НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ МАГНІТНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ У СИЛЬНО КОРЕЛЬОВАНИХ ТА НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. ВЄРКІНА
Макарова Ганна Валеріївна
УДК 537.61, 538.955
ОСОБЛИВОСТІ МАГНІТНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ
У СИЛЬНО КОРЕЛЬОВАНИХ ТА НИЗЬКОВИМІРНИХ
ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ
01.04.11- Магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України.
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук, старший наук. співробітник
Звягін Андрій Анатолійович
відділ статистичних методів математичної фізики
Фізико-технічного інституту низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України (м. Харків), пров. наук. співр.
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, старший наук. співробітник
Богдан Михайло Михайлович
відділ теоретичної фізики Фізико-технічного
інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України
(м. Харків), пров. наук. співробітник.
доктор фіз.-мат. наук, старший наук. співробітник
Слюсаренко Юрій Вікторович
Національний Науковий центр „Харківський
Фізико-Технічний Інститут”, керівник відділу.
Провідна установа: Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна МОН України.
Захист відбудеться 08 лютого 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України: 61103, м.Харків, проспект Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України: 61103, м.Харків, проспект Леніна, 47.
Автореферат розісланий 06 січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02
доктор фізико-математичних наук, професор Ковальов О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній фізиці магнітних явищ велика кількість досліджень присвячена фазовим перетворенням, як чисто магнітним, так і таким фазовим переходам, які стосуються поряд з магнітною підсистемою досліджуваного об'єкта і його пружної підсистеми або інших електронних ступенів свободи (наприклад, зарядів і т.п.). Такі фазові переходи мають місце внаслідок електронних, магнітних і пружних взаємодій структурних елементів досліджуваної речовини – іонів, атомів, молекул або їхніх комплексів. Поблизу фазових переходів характеристики досліджуваного об'єкта виявляються дуже чуттєвими до зовнішніх впливів (магнітних, механічних, електричних або теплових), так що навіть при малих змінах температури, зовнішнього тиску, зовнішнього електричного або магнітного полів або стехиометричного складу різні фізичні властивості об'єкта досліджень істотно змінюються. Ця висока сприйнятливість речовин до досить слабких змін зовнішніх впливів, що має місце поблизу фазових переходів, широко використовується в сучасній електроніці, автоматиці і приладобудуванні.
Сильно корельовані електронні системи займають особливе місце в сучасній фізиці конденсованого стану. До цієї групи систем відносяться речовини, у яких енергія кулоновскої взаємодії електронів, як між собою, так і з ядрами атомів або іонів, а також енергія взаємодії електронів із пружною підсистемою досліджуваного об'єкта виявляється одного порядку або сильніше, ніж характерна енергія вільних електронів провідності (ширина зони електронів провідності або їхня характерна енергія Фермі). У такій ситуації стандартні методи теоретичної фізики, засновані на одно частковому наближенні, або методи теорії збурювань відмовляють, і для теоретичного опису таких систем доводиться використовувати сучасні непертурбативні теоретичні методи. Це використання стає особливо важливим при низьких температурах, коли квантові флуктуації особливо сильні.
Квантові низьковимірні системи цікаві для дослідників, насамперед тим, що в цих системах їхня щільність станів має особливості. Ця обставина також приводить до того, що квантові флуктуації в низьковимірних системах виявляються посиленими, у порівнянні з стандартними трьохвимірними системами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ МАГНІТНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ У СИЛЬНО КОРЕЛЬОВАНИХ ТА НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок