Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАЗУ

МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАЗУ

Назва:
МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
IВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
РУДНІК Анатолій Андрійович
УДК 621.643.201.211
МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАЗУ
Спеціальність 05.15.13 – нафтогазопроводи, бази
та сховища
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України та інституті газу Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Жидкова Мотрона Олександрівна, Інститут газу НАН України, зав. відділом транспорту газу (м. Київ)
Офіційні опоненти
доктор технічних наук, професор Грудз Володимир Ярославович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ (м. Івано-Франківськ)
кандидат технічних наук Говдяк Роман Михайлович, голова правління ВАТ “Укргазпроект”, (м. Київ)
Провідна установа ІВП “Всеукраїнський науковий і проектний інститут транспорту газу” (ВНІПІТРАНСГАЗ), м.Київ
Захист відбудеться 22 жовтня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019,м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці
Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019,м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
Автореферат розісланий 20 вересня 2002 року
Вчений секрктар
Спеціалізованої вченої ради
Д20.052.04 , к.т.н., доц. Корнута О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доринкова технологія розрахунків виробничої функції (спроможності ) магістральних газопроводів в ринкових умовах не є самодостатньою. Це зумовлено тим, що через незбалансованість схемної структури систем газопостачання, безперервну їх адаптаційну реконструкцію та ситуаційно-залежні комутації потоків газу, газопроводи працюють в діапазоні непроектних режимів. А відтак розробка методів моделювання і розрахунків виробничої спроможності магістральних газопроводів за непроектних режимів роботи постає найневідкладнішою. Принципово новим аспектом проблеми моделювання виробничої функції магістральних газопроводів постає концепція оптимізації потоків транспортованого газу. Розробка методології визначення непроектно-оптимальних завантажень магістральних газопроводів є першопроходжуваною.
Провідна ідея підвищення ефективності трубопровідного транспорту газу в ринковому середовищі спирається на принцип порівняння всіх надходжень з усіма витратами, а також концепцію умовного розподілу всіх витрат на постійні (обслуговування основних фондів) і керовано змінні ( витрати паливно-енергетичних ресурсів). Багаторічна практика експлуатації магістральних газопроводів свідчить, що енергетичні витрати зростають нелінійно і відносно більш інтенсивно, ніж обсяги транспортованого газу. Отже, виникає необхідність розробки методичних засад ідентифікації специфічності прояву змінюваних пропорцій між обсягом витрачуваних паливно-енергетичних ресурсів і обсягом транспортованого газу . Це наріжна основа ринково-орієнтованого аналізу, поточного і перспективного прогнозування та максимізації ефективності трубопровідного транспортування газу. Відтак, є гостро актуальною розробка методів реалізації газотранспортних моделей, адаптованих до реальних умов експлуатації магістральних газопроводів з врахуванням особливостей нашої газопровідної системи: фізичного старіння, незбалансованої структури, наднормової експлуатації енергонасичених об'єктів, обмежень на потоки газу кон’юнктурного типу та ін.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційної роботи пов'язана з виконанням ДНТП 4.12. “Економічні та технологічні засади енерго- та ресурсозбереження; стратегія розвитку енергетики” за конкурсними проектами 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок