Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реологічні типи, умови та етапи формування дислокаційної тектоніки Голованівської шовної зони та її обрамлення на прикладі Середнього Побужжя

Реологічні типи, умови та етапи формування дислокаційної тектоніки Голованівської шовної зони та її обрамлення на прикладі Середнього Побужжя

Назва:
Реологічні типи, умови та етапи формування дислокаційної тектоніки Голованівської шовної зони та її обрамлення на прикладі Середнього Побужжя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІональна академія наук україни
інститут геологічних наук
кравченко Дмитро Володимирович
УДК 551.243:551.254(477.45)
Реологічні типи, умови та етапи формування дислокаційної тектоніки Голованівської шовної зони та її обрамлення на прикладі Середнього Побужжя
Спеціальність 04.00.04 – Геотектоніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: |
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Лукієнко Олександр Іванович,
Київський національний університет, професор.
Офіційні опоненти: |
доктор геолого-мінералогічних наук
Гінтов Олег Борисович,
Інститут геофізики НАН України ім. С.І. Субботіна, головний науковий співробітник.
кандидат геологічних наук
Меркушин Ігор Єгорович,
Український державний геологорозвідувальний інститут, завідувач сектору геології твердих корисних копалин.
Провідна установа: | Львівський національний університет імені І. Франка, геологічний факультет, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 11.05. 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.162.02 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: Україна, 01054, м. Київ, вул. О. Гончара, 55б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою (Україна, 01054, м. Київ, вул. О. Гончара, 55б).
Автореферат розіслано 07.04.2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої ради,
Кандидат геологічних наук | Сокур Т.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Дослідження дислокаційної тектоніки гранітно-метаморфічних комплексів Українського щита на сьогодні залишають відкритими ряд проблем, які стосуються: 1) взаємовідношень дислокаційних та речовинних (метаморфічних, ультраметаморфічних, метасоматичних тощо) перетворень гірських порід; 2) впливу Р-Т умов і реологічних властивостей середовищ на механізми дислокаційних процесів та морфологічні форми прояву дислокаційних структур; 3) еволюції таких процесів та відповідних їм форм при зміні відзначених умов та властивостей середовищ; 4) кількісних характеристик дислокаційних перетворень порід та інших питань.
Актуальність даної роботи полягає в тому, що вона присвячена вивченню структурної організації докембрію Українського щита, з урахуванням відзначених вище проблем, а також необхідністю у системному структурному забезпеченні середньо- та крупномасштабних геолого-знімальних робіт, які на даний момент активно проводяться виробничими геологічними організаціями.
Робота виконана на прикладі Голованівської шовної зони та її обрамлення в межах Середнього Побужжя. При цьому головну увагу приділено найменш вивченій на Українському щиті в’язкорозломній тектоніці, яка в часі та просторово пов’язана із метаморфізмом та гранітизацією.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках держбюджетної теми “Розробка новітніх технологій петролого-геохімічного, петрофізичного, струк-турно-тектонічного та біостратиграфічного моделювання еволюції рудоноснос-ті” (0104U006957) та госпдоговірної теми “Розробка та впровадження в практику геолого-зйомочних робіт тектонофаціальних методів структурного картування метаморфічних комплексів (на прикладі Середнього Побужжя) із розробкою спеціальної легенди та зразків геологічної карти на тектонофаціальній основі” (0101U002598), які проводились на кафедрі загальної та історичної геології геологічного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Метою проведених досліджень було визначення на прикладі Голованівської шовної зони та її обрамлення в межах Середнього Побужжя характерних для докембрію Українського щита морфологічних форм прояву дислокаційної тектоніки на мікро-, мезо- та макрорівні і з’ясування ролі й місця цієї тектоніки у створенні вторинних форм залягання докембрійських комплексів, простеження її еволюції в часі, встановлення якісно-кількісного, тобто структурно-речовинного її відображення в геологічному середовищі та виділення відповідних їй реологічних типів розломів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Реологічні типи, умови та етапи формування дислокаційної тектоніки Голованівської шовної зони та її обрамлення на прикладі Середнього Побужжя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок