Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ

ОСБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ТАТІЇВСЬКИЙ ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 514.18
ОСБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ
05.01.03 – технічна естетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: Академік Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор
ФЕДОРУК Олександр Касьянович,
Завідувач відділу мистецтва та народної творчості зарубіжних країн Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України
Офіційні опоненти: Член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор технічних наук, професор
ЯКОВЛЄВ Микола Іванович,
завідувач кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв, декан факультету архітектури Національної академії образотворчого мистецтва архітектури
Кандидит технічних наук, доцент
БУГАЙОВ Віктор Іванович,
професор кафедри нарисної геометрії і інженерної графіки Київського міжнародного університету цивільної авіації
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут теорії, історії архітектури та містобудування, м. Київ
Захист відбудеться 15.05.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва та архітектури, що знаходится за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Здисертацією можна ознаймитися в бібліотеці Київського національного уніерситету будівничтва та архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 13.04. 2002 р.
Вчений секретар Плоский В.О.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сутність наукової проблеми полягає у системному підході до висвітлення історичних особливостей становлення вітчизняного дизайну, у розробці науково-обгрунтованої перспективи його розвитку та створенні оптимальної моделі дизайн-освіти в Україні на перспективу.
Практичними результатами її розвязання є цілісна історична картина еволюції дизайну в Україні у контексті світового художнього формо-утворення з висвітленням національних особливостей, а також концепція дизайн-освіти.
Сучасний стан проблеми характеризується відсутністю системних досліджень історії, теорії та практики українського дизайну.
Констатуючи, що підготовка професійних кадрів є головним компо-нентом системи дизайну будь-якої держави, в умовах реорганізації вищої освіти в Україні особливої ваги набуває проблема відсутності цілісної загальнодержавної концепції дизайн-освіти, що дає усі підстави для окремого напрямку досліджень.
Значущість проблеми визначається її теоретичною та практичною складовими. Перша пов’язана з науковою новизною, необхідністю фундаментальних і спеціальних досліджень в галузі історії та теорії всіх гілок дизайну, теоретичною основою якого виступає технічна естетика. Важливість другої випливає з причин, пов’язаних з соціально-економічними змінами, переходу держави до ринкових відносин, зміною взаємовідносин між людиною, знаряддями праці і навколишнім середовищем через ускладнення технічних виробів та зростання масштабів виробництва, формуванням у сучасної людини принципово нової оцінки естетичних, економічних та екологічних характеристик об’єктів художнього формоутворення. Інтегруючим моментом при цьому є підготовка професійних дизайнерів, здатних вирішувати теоретичні і практичні завдання вітчизняного дизайну.
Актуальність. Сьогодні є очевидним, що економічний розвиток нашої держави, підвищення добробуту і духовності населення неможливі без залучення до процесу виробництва промислових виробів спеціалістів-дизайнерів, надання їм пріоритетної ролі на всіх його етапах: проектуванні, експертизі, прогнозуванні збуту тощо.
Такі фахівці мають бути не тільки освіченими професійно, але й знати з народне мистецтво та ремісничий дизайн, розуміти їх національну специфіку, володіти методикою творчої трансформації художніх традицій в сучасні умови високотехнологічного виробництва, знати історію становлення та розвитку індустріального дизайну в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок