Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,39 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Бабенко Світлана Сергіївна
УДК 316.42: 316.4.066 + 316.34
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 22.00.01 – теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор соціологічних наук, професор
КУЦЕНКО Ольга Дмитрівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач соціологічної лабораторії,
професор кафедри соціології
Офіційні опоненти |
доктор соціологічних наук, професор
ПОДОЛЬСЬКА Єлизавета Ананіївна,
Харківський національний фармацевтичний університет Міністерства охорони здоров’я України, проректор з гуманітарної освіти та виховання
кандидат соціологічних наук
МАЛЕС Людмила Володимирівна,
Київський національний університет
імені Т. Шевченка, м. Київ,
асистент кафедри історії та теорії соціології
Провідна установа | Інститут соціології НАН України, відділ соціології культури та масової комунікації, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” вересня 2004 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 27 серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
доц. Шеремет І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема успішності та ефективності пострадянської трансформації українського суспільства стає все більш важливою соціально-політичною проблемою, яка актуалізується під впливом питання про включення суспільства у процес європейської інтеграції. У Посланні Президента України до Верховної Ради України "Європейський вибір України: концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки" стратегічною ціллю розвитку України на десять років було проголошено входження до складу Європейської співдружності. Ця стратегічна ціль актуалізує питання про те, яким чином може бути досягнута подібна мета, які економічні, інфраструктурні, політико-правові, соціальні, людські та культурні ресурси можуть сприяти (або перешкоджати) забезпеченню процесу реформування, а також якими є "рушійні сили", який соціальний механізм приводить у дію трансформаційний процес, які фактори сприяють реалізації реформ, а які їх гальмують.
Соціологія як наука виникала у відповідь на потребу пояснення саме процесів соцієтальних перетворень. Основне питання, на якому була зосереджена теоретична соціологія кінця ХІХ століття: "Чому можливе суспільство?", – зміщується в середині ХХ століття до питання про те, "Як функціонує суспільство?", а наприкінці ХХ століття – "Яким чином суспільство змінюється?" У соціологічних дослідженнях соціальних змін прийнято описувати радикальні соцієтальні зміни за допомогою метафори "чорної скриньки", де на вході виявляється стабільна суспільна система в момент кризи, потім випливає сама "чорна скринька" під назвою "трансформація", у якій сховані причини і наслідки змін, які відбуваються (тобто механізми змін), і на виході з "чорної скриньки" – новий більш-менш стабільний стан суспільства.
Спроби "розкрити чорну скриньку" і розібратися в механізмах соціальних процесів проводяться на різних рівнях соціологічного теоретизування. Наприклад, Р. Будон намагається пояснити соціальні механізми, розуміючи під ними механізми соціальної дії на мікрорівні соціального життя за допомогою моделі раціонального вибору і механізму раціоналізації. Академік Т.І. Заславська розробляє концепцію соціального механізму для аналізу соцієтальних змін на макрорівні суспільства, визначаючи соціальний механізм як систему соціальних взаємодій суб'єктів, що включена у конкретну систему обмежень, яка властива даному суспільству.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок