Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕРНА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕРНА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БИСТРОВА Ірина Олександрівна
УДК 338.433: 664.7
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ
РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕРНА
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства та АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
доцент Варченко Ольга Миронівна,
Білоцерківський державний аграрний університет
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України
Шпичак Олександр Михайлович,
НДІ економіки і менеджменту агропромислового
виробництва, Національний аграрний університет
кандидат економічних наук, докторант
Кобута Ірина Вікторівна,
ННЦ Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки" УНАН
Захист відбудеться 14.09.2007 р. о 11 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.821.03 Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: 09117, м. Біла Церква, Соборна площа 8/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: 09117, м. Біла Церква, Соборна площа 8/1.
Автореферат розісланий 14.08.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Паска І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зернова галузь завжди посідала провідне місце у струк-турі агропромислового виробництва України завдяки сприятливим природно-кліматичним умовам, родючості ґрунтів і набутому історичному досвіду хліборобів, що в кінцевому рахунку забезпечували ефективне виробництво зерна. Однак процеси реформування АПК зумовили протягом досліджуваного періоду появу ознак кризового стану в галузі.
Так, протягом 1991-2000 рр. виявилася чітка тенденція до спаду обсягів виробництва зернових культур (з 51 млн. т до 24,5 млн. т) під впливом різних чинників як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру, зокрема, через високий рівень зносу матеріально-технічної бази (70–95 %), нестачу фінансових ресурсів у зерновиробників, відсутність досвіду роботи керівників у нових економічних умовах, порушення господарських зв'язків, переважання бартерних угод, недостатній розвиток інфраструктури ринку тощо. Однак, з 2001 р. в Україні намітилися позитивні зрушення у зерновиробництві та нарощення експортного потенціалу. Винятком став несприятливий з точки зору погодних умов 2003 р., який підкреслив необхідність перегляду та гармонізації дій уряду щодо регулювання зернової галузі як на внутрішньому так і зовнішньому ринку.
Важлива роль зернопродуктового підкомплексу для економіки України та його значення у підвищенні життєвого рівня населення спонукала автора до розгляду організаційно–економічних засад сталого розвитку в ринкових умовах господарювання, оскільки від його стану залежить формування економічної і продовольчої безпеки країни, а позитивний його розвиток стане мультиплікатором підйому не лише зернового виробництва, а й продовольчого комплексу в цілому. Актуальність теми дисертаційного дослідження підтверджується й тим, що зерновий ринок як складний механізм крім відносин між покупцями і продавцями зерна передбачає формування оптимальних виробничо–господарських зв'язків між окремими зонами й регіонами. Ці відносини розвиваються під впливом багатьох зовнішніх чинників, які в нинішніх умовах господарювання також потребують поглибленого вивчення.
Через зерновий ринок здійснюється узгодження обсягів і структури зернового виробництва з обсягом суспільної потреби в цій продукції, підтримуються прямі та зворотні зв’язки між його виробниками і споживачами. Із розвитком зернового ринку обґрунтовано пов'язують можливість підвищення функціонування зернопродуктового підкомплексу країни. З огляду на вищевикладене розробка наукових і методичних положень щодо організаційно–економічних засад функціонування зернового ринку і практичних рекомендацій стосовно його стабільного розвитку є актуальною проблемою в нових умовах господарювання на сучасному етапі розвитку галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок