Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НЕОДНОРІДНИХ МЕДИЧНИХ ДАНИХ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ДІАГНОСТИКИ

ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НЕОДНОРІДНИХ МЕДИЧНИХ ДАНИХ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ДІАГНОСТИКИ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НЕОДНОРІДНИХ МЕДИЧНИХ ДАНИХ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ДІАГНОСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Мацуга Ольга Миколаївна
УДК 519.254:519.237.8:61
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НЕОДНОРІДНИХ МЕДИЧНИХ ДАНИХ
ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ДІАГНОСТИКИ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Приставка Олександр Пилипович, Дніпропетровський
національний університет, професор кафедри математичного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Малайчук Валентин Павлович, Дніпропетровський
національний університет, професор кафедри радіоелектронної автоматики;
доктор технічних наук, професор Прокопенко Ігор Григорович, Національний авіаційний університет, завідувач кафедри авіаційних радіоелектронних комплексів.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради К 08.051.01 при Дніпропетровському національному університеті за адресою:
49044, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 35, корп. 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного
університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано 27 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Земляна С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних інформаційних технологіях аналізу та діагностики серцево-судинних захворювань, зокрема артеріальної гіпертензії (АГ), усе більше уваги приділяється дослідженню ролі психоемоціональних факторів у механізмах розвитку та перебігу захворювання. Різноманітність психоемоціональних проявів та невизначеність із нормативними величинами психологічних показників значно ускладнюють процес дослідження та діагностики АГ з їх урахуванням. У даному контексті актуальним є впровадження нових інформаційних технологій автоматизованої обробки медичних даних, спрямованих на підвищення адекватності та вірогідності отримуваних висновків.
Підвищення вірогідності висновків за вхідними даними може бути досягнуте введенням до складу інформаційної технології моделей та методів на основі сумішей і сплайн-розподілів. Вагомий внесок у розробку теорії сплайн-перетворень зробили I.Shoenberg, K.de Boor, М.П. Корнійчук, С.Б. Стєчкін, Ю.М. Субботін, А.О. Лигун, П.О. Приставка, В.М. Вапник та інші вчені. У застосування параметричних сплайн-розподілів для аналізу неоднорідних імовірнісних структур значний внесок зроблений О.П. Приставкою. Суміші розподілів та методи їх розщеплення досліджені в роботах G. McLachlan, О.В. Міленького, С.А. Айвазяна, І.Г. Прокопенка та інших учених. У ході обробки медичних даних застосування моделей сумішей та сплайн-розподілів обґрунтоване неоднорідністю, яка пов’язана із наявністю у пацієнтів супутніх діагнозів, різних стадій одного і того самого захворювання, впливом зовнішніх факторів на стан їх здоров’я. При цьому практичної реалізації в медичних дослідженнях набули, головним чином, суміші розподілів, у той час як сплайн-розподілам не була приділена достатня увага, хоча наявність поділяючих прямих в їх описі робить пріоритетним їх застосування. Частково це пов’язано з тим, що не знайшла свого повного розв’язку задача відтворення двовимірних та багатовимірних сплайн-розподілів. А саме вони є найбільш адекватними для задач медичної діагностики з урахуванням декількох показників.
Таким чином, постає завдання створення нової інформаційної технології автоматизованої обробки неоднорідних медичних даних, яка б дозволила підвищити адекватність і вірогідність діагностики психологічних особливостей у хворих на АГ. В основу інформаційної технології пропонується покласти моделі сумішей та сплайн-розподілів, які дозволять урахувати неоднорідність даних і покращити якість аналізу.
Наукове завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НЕОДНОРІДНИХ МЕДИЧНИХ ДАНИХ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ДІАГНОСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок