Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБОРОТНЕ ПРИЄДНАННЯ МОЛЕКУЛЯРНОГО КИСНЮ ЗМІШАНОЛІГАНДНИМИ ГІСТИДИНАТДІАМІНОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ КОБАЛЬТУ(ІІ)

ОБОРОТНЕ ПРИЄДНАННЯ МОЛЕКУЛЯРНОГО КИСНЮ ЗМІШАНОЛІГАНДНИМИ ГІСТИДИНАТДІАМІНОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ КОБАЛЬТУ(ІІ)

Назва:
ОБОРОТНЕ ПРИЄДНАННЯ МОЛЕКУЛЯРНОГО КИСНЮ ЗМІШАНОЛІГАНДНИМИ ГІСТИДИНАТДІАМІНОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ КОБАЛЬТУ(ІІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ішков Борис Володимирович
УДК 564.732; 541.49’122
ОБОРОТНЕ ПРИЄДНАННЯ МОЛЕКУЛЯРНОГО КИСНЮ ЗМІШАНОЛІГАНДНИМИ ГІСТИДИНАТДІАМІНОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ КОБАЛЬТУ(ІІ)
02.00.01-неоганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацєю є рукопис:
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Паладе Дмитро Михайлович,
Донецький національний технічний університет
професор кафедри прикладної екології та
охорони навколишнього середовища, м. Донецьк
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор
Мазуренко Євген Андрійович
Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України
зав. відділом газофазного синтезу неорганічних матеріалів, м. Київ.
кандидат хімічних наук, доцент
Розанцев Георгій Михайлович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри неорганічної хімії,
м. Донецьк
Провідна установа Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра неорганічної хімії, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться "8" вересня 2004 року о _1400_ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.06 при Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м.Донецьк, вул.Артема, 58, VII учбовий корпус, ауд. 405.
З дисертацією можна ознайомитись у бібіліотеці Донецького національного технічного університету 83000, м.Донецьк, вул.Артема, 58.
Автореферат розісланий "24" червня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради К 11.052.06., к.х.н. Волкова О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Комплексні сполуки металів, що оборотно приєднують молекулярний кисень можуть служити моделями природних переносників молекулярного кисню, таких як гемоглобін, гемерітрін, гемоціанін і інші. Синтетичні переносники молекулярного кисню мають і безсумнівний технічний інтерес, тому що є потенційними робочими речовинами для одержання кисню з атмосфери в м'яких умовах. Комплекси кобальту(II) із саліциліденетилендіаміном (салькоміном), що оборотно приєднують молекулярний кисень у твердому стані, застосовували в роки Другої світової війни на есмінцях ВМФ США для одержання кисню, причому вартість його не перевищувала вартості балонного кисню. Комплекси кобальту(ІІ) можуть використовуватись як каталізатори в каталітичних окислювально-відновних процесах, для підвищення ефективності роботи позитивного електрода в паливних елементах, для глибокого очищення рідин і газів від слідів кисню, служити антиоксидантами.
Більшість відомих у даний час переносників молекулярного кисню складають комплексні сполуки кобальту із шиффовими основами, амінами, амінокислотами, порфіринами й ін. Одним з найбільш ефективних переносників молекулярного кисню вважається гістидінатний комплекс кобальту(II); відомий японський патент на спосіб одержання кисню з атмосфери за допомогою цього комплексу. Особливий інтерес представляють змішанолігандні оксигеновані комплекси, що містять у внутрішній сфері гістидін і -акцепторний ліганд 2,2-діпіриділ чи 1,10 –фенантролін. Актуальність роботи полягає ще й у самому підході до дослідження процесу комплексоутворення й оксигенації в різнолігандних системах, що включає в схему рівноваг не тільки реакції утворення змішаних лігандів, комплексів, і процесу їхньої оксигенації, але й однорідних комплексів з одним і другим лігандом, і процеси їхньої оксигенації, а також склад математичних моделей складних рівноваг і розрахунку на ЕОМ індивідуальних констант рівноваги.
Зв'язок роботи з науковими планами, темами, програмами.
Обраний напрямок досліджень зв'язаний із планами дослідницької роботи Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України: тема Н-16-2000 “Математичне моделювання процесів комплексоутворення й оксигенації в однорідних і змішанолігандних системах кобальту”.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБОРОТНЕ ПРИЄДНАННЯ МОЛЕКУЛЯРНОГО КИСНЮ ЗМІШАНОЛІГАНДНИМИ ГІСТИДИНАТДІАМІНОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ КОБАЛЬТУ(ІІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок