Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Пилипенко Світлана Анатоліївна
УДК 374.764
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО
ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ
ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Заіка Юрій Олександрович, Національна академія внутрішніх справ України, заступник начальника кафедри цивільного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Луць Володимир Васильович, Академія муніципального управління, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
кандидат юридичних наук, доцент Кройтор Володимир Андрійович, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри цивільно-правових дисциплін
Провідна установа: Інститут держави та права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, відділ цивільного та трудового права, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.01.2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 24.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З проголошенням Україною незалежності відбулися суттєві зрушення у кожній сфері суспільного життя. Першочерговим завданням, що виникло перед державою на даному етапі, і вимагає негайного вирішення, є формування національного законодавства, яке б забезпечило сприятливі умови розвитку особистості й гарантувало повноцінну реалізацію її прав та інтересів.
Ефективне вирішення поставлених завдань стане можливим лише за наявності надійного економічного і правового підґрунтя. Відсутність, з одного боку, необхідних чинників стабільного розвитку і функціонування суспільства та стрімке формування приватного сектора економіки, з іншого, призвело до відмови держави виступати в якості монополіста в деяких сферах суспільного життя. Таким прикладом стала сфера регулювання страхових відносин. Прийняття 7 березня 1996 р. Закону України "Про страхування" поклало початок для формування та розвитку в Україні, на принципово нових засадах, цивільно-правового інституту – страхування.
Після введення в дію цього Закону було прийнято цілу низку нових за змістом підзаконних нормативних актів, що стосуються різних форм страхування, у тому числі обов'язкового. Але, незважаючи на періодичні спроби законодавця вдосконалити нормативно-правову базу, що регулює відносини з обов'язкового особистого страхування, окремі законодавчі положення потребують уточнення і приведення їх у відповідність до потреб сьогодення.
Серед нормативних актів відсутня чітка взаємоузгодженість щодо реалізації механізму виплати страхового відшкодування та визначення його розміру, існує ціла низка прогалин у сфері здійснення окремих видів обов'язкового особистого страхування, у тому числі страхування працівників органів внутрішніх справ (далі – ОВС).
Необхідність перегляду й реформування механізму обов'язкового страхування працівників ОВС, яка існує на даний час, викликана, передусім, неналежною соціальною і правовою захищеністю їх життя та здоров'я. Сьогодні у правоохоронній сфері склалася досить складна ситуація, яка проявляється у тому, що працівники ОВС, порівняно з працівниками інших державних органів, найбільш наражають своє життя на небезпеку. Так, за даними інспекції по особовому складу МВС України, за період із січня 1990 р. по серпень 2001 р. при виконанні службових обов'язків загинуло 760 працівників та поранено – 5 165.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок