Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕЗОФАЗОУТВОРЕННЯ ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ І СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

МЕЗОФАЗОУТВОРЕННЯ ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ І СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
МЕЗОФАЗОУТВОРЕННЯ ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ І СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
СУДОВЦОВА ЛЮДМИЛА СЕРГІЇВНА
УДК 532.783:541.48
МЕЗОФАЗОУТВОРЕННЯ ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
АЛКАНОАТІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ І СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник МирнаТетяна Альфредівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, член-кор. НАН України
Присяжний Віталій Дем’янович,
Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики НАН України, директор.
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Трачевський Володимир Васильович,
Науково-Технічний Центр НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “21” жовтня 2004 р. о 1000 год. на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
Автореферат розісланий “_15_” _вересня_ 2004р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради , к.х.н. Г.Г.Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В світлі розвитку високих технологій, які пов’язані з оптоелектронікою та лазерною технікою, все більш актуальною стає розробка нових матеріалів, придатних для запису, збереження та обробки інформації. Найбільш універсальними в цьому відношенні є рідкокристалічні речовини, які застосовуються в різноманітних сферах сучасних технологій: від хроматографії до оптичного приладобудування. Ці речовини інтенсивно використовуються в електронній і оптичній промисловості в якості чутливих датчиків температури, УФ-, ІЧ- та НВЧ- випромінювань, тиску, електромагнітного поля, екранів, дисплеїв а також приладів, які реєструють та записують лазерне випромінювання, модулюють атмосферні явища, тощо.
Хоча рідкі кристали (РК) були винайдені понад 100 років тому, тільки в останні два-три десятиріччя значно збільшилася чисельність їх структурних типів, класів хімічних сполук, які здатні проявляти рідкокристалічні властивості. Так, алканоати металів є представниками іонних металомезогенів, тобто здатні утворювати термотропні або ліотропні, енантіотропні або монотропні рідкокристалічні фази.
Іонні рідкі кристали (ІРК) – це новий маловивчений клас рідких кристалів, які на відміну від молекулярних, мають ряд переваг: високу власну іонну провідність та хороші сольватуючі властивості. Для них характерним є широкий інтервал існування мезофази та її висока термічна стійкість, а також здатність до склування. Іонні мезогени алканоатів металів є перспективними матеріалами для використання в галузях опто- і молекулярної електроніки, нелінійної оптики і лазерної техніки. Однак, їх застосування часто обмежене відносно високими температурами плавлення.
Як правило, для практичного застосування необхідні мезоморфні композиції, які мають низькі температури плавлення (бажано мати іонну мезофазу при кімнатній температурі), чи мезоморфні стекла. Проблему створення мезоморфної композиції, яка має низьку температуру плавлення чи здатна до склоутворення можна вирішити шляхом створення багатокомпонентної системи з сильною взаємодією між компонентами, а також шляхом синтезу низькоплавких мезогенних алканоатів металів. На теперішній час достатньо добре вивчені лише алканоати одновалентних металів (всі вони мають досить високі температури плавлення). Дані про структуру, термодинамічні, оптичні та інші властивості алканоатів двовалентних металів практично відсутні, хоча відома попередня інформація, що деякі алканоати двовалентних перехідних металів і свинцю можуть утворювати низькоплавкі РК композиції, що склуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕЗОФАЗОУТВОРЕННЯ ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛКАНОАТІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ І СИСТЕМ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок