Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЧІТКІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТІВ І ТРАЄКТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

НЕЧІТКІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТІВ І ТРАЄКТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
НЕЧІТКІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТІВ І ТРАЄКТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОНДРАТЕНКО Галина Володимирівна
УДК 65.012.16:681.5
НЕЧІТКІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТІВ
І ТРАЄКТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному морському технічному університеті імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України на кафедрі комп'ютеризованих систем управління.
Науковий керівник Заслужений діяч науки і техніки України
Чл.-кор. Академії педагогічних наук України
Доктор технічних наук, професор
МАЛАХОВ Валерій Павлович,
Одеський національний політехнічний університет,
ректор, зав. кафедри комп'ютерних систем
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України
Лауреат Державної премії України
Доктор технічних наук, професор
БОГАЄНКО Іван Миколайович,
Науково-виробнича корпорація "Київський
інститут автоматики", заступник генерального
директора з наукової роботи
Кандидат технічних наук, доцент
САВЄЛЬЄВА Оксана Степанівна,
Одеський національний політехнічний університет,
доцент кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування
Провідна установа Харківський національний університет
радіоелектроніки, кафедра системотехніки
Захист відбудеться "6" березня 2003 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий "5" лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .052.01 Ямпольський Ю.С. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми створення високоефективних систем підтримки прийняття рішень (СППР) для оптимізації процесів планування маршрутів та траєкторій суттєво впливають на ефективність функціонування рухомих об'єктів управління, зокрема на ефективність транспортних перевезень, бункерувальних операцій, а також на ефективність робототехнічних систем, маніпулятори яких відтворюють складні траєкторії в процесі виконання технологічних операцій, та ін. Задачі такого типу значно ускладнюються при їх розв'язанні в умовах невизначеності апріорної і поточної інформації. До цього класу відноситься і (одна з найважливіших на морському транспорті) задача планування економічних маршрутів суден з точки зору забезпечення мінімізації їх подовженості, зменшення часової тривалості та зниження витрат палива на реалізацію маршруту. Її розв'язок часто ускладнюється високим ступенем невизначеності апріорної і поточної інформації в вузлах маршрутів та траєкторій, зокрема, при плануванні маршрутів танкерів-бункерувальників, які мають доставляти паливо суднам, розміщеним в різних портах (вузлах дислокації). Замовлення портів на етапі попереднього планування маршрутів, як правило, є нечіткими, наприклад, "біля 500 т", "в середньому 300 т", "не менше 200 т" і т.п., тобто розмитою або нечіткою є інформація про обсяг вантажу, що має бути доставленим в кожний з вузлів на маршруті. Математична формалізація задач такого класу з врахуванням умов невизначеності апріорної інформації є досить складною проблемою. Для аналізу та оптимізації морських перевезень, взаємодії суден та розв'язання інших задач планування в морській логістиці найефективнішими, з точки зору математичної формалізації задач і шляхів їх розв'язання, є методи дослідження операцій, теорії нечітких множин, нечіткої логіки та теорії прийняття рішень.
На теперішній час зусиллями українських та іноземних вчених вже розв'язано багато задач, пов'язаних з плануванням маршрутів та траєкторій рухомих об'єктів, що функціонують в детермінованих або стохастичних умовах. Разом з тим, ще недостатньо розроблені математичні моделі та алгоритми прийняття рішень для формування маршрутів і траєкторій в умовах невизначеності поточної і апріорної інформації, представленої якісними лінгвістичними моделями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕЧІТКІ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТІВ І ТРАЄКТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок