Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародні корпоративні стратегії злиття у високотехнологічних секторах економіки

Міжнародні корпоративні стратегії злиття у високотехнологічних секторах економіки

Назва:
Міжнародні корпоративні стратегії злиття у високотехнологічних секторах економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
КРЮЧКОВ ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 334.758
Міжнародні корпоративні стратегії злиття у високотехнологічних секторах економіки
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Антонюк Лариса Леонтіївна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент,
Руденко Лариса Володимірівна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук
Рубцова Марина Юріївна,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, доцент
кафедри світового господарства і міжнародних
економічних відносин
 
Провідна установа: Донецький національний університет, Міністерство освіти і
науки України, кафедра міжнародної економіки, м. Донецьк
 
Захист відбудеться “20” квітня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.006 в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “_20_” березня 2006 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор І.С.Каленюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх двадцяти років ХХ-початку ХХІ століття чітко виокремилась одна із основних закономірностей світогосподарського розвитку - збільшення обсягів та темпів зростання міжнародних інвестицій над обсягами міжнародної торгівлі. Це зумовлено інтенсивним розвитком інформаційно-комунікаційних технологій, диверсифікацією світових фінансових ринків, розвитком інтеграційних угрупувань, транснаціоналізацією виробництва та загостренням глобальної конкуренції. З іншого боку, висока динамічність розвитку прямих іноземних інвестицій (ПІІ) характеризується їх високою дохідністю, ефективністю та ліквідністю. Це загострює конкуренцію, що здійснюється на міждержавному, міжрегіональному та мікроекономічному рівнях, спричиняючи нестійкість конкурентних переваг суб’єктів міжнародних економічних відносин.
Стратегічним фактором успіху компаній на світових ринках та нарощення міжнародної конкурентоспроможності є зростання їх ринкової вартості, що здійснюється через фінансування, як за рахунок власних і позичкових засобів так і зовнішнім-злиттям чи поглинанням з іншою компанією. Транснаціональні корпорації розробляють стратегії реструктуризації бізнесу, посилюючи свої ринкові позиції, отримуючи глобальні конкурентні переваги. Невипадково процеси злиття і поглинання (ЗіП), як інвестиції в акціонерний капітал, є найбільш поширеною формою прямих іноземних інвестицій.
Жорстока неослабна конкурентна боротьба вимагає і від українських товаровиробників прийняття стратегічних рішень розширення та виходу на міжнародні ринки, а також застосування ефективних механізмів утвердження на них стійких позицій. Отже, проблема формування стратегій розширення бізнесу є на сьогодні ключовою, оскільки практика свідчить про те, що небагато національних компаній можуть вести конкурентну боротьбу зі світовим лідерами, які теж можуть виявитись ціллю для консолідації транснаціональних компаній.
Серед наукових праць, в яких досліджуються теоретичні основи процесів злиття та поглинання, їх сучасні форми, міжнародне конкурентне середовище, аналіз умов та мотиваційних факторів консолідації компаній, а також планування та організація процесів злиття, необхідно виділити дослідження таких зарубіжних вчених, як: М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міжнародні корпоративні стратегії злиття у високотехнологічних секторах економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок