Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПИВА З ВИКОРИСТАННЯМ ХМЕЛЮ нових СОРТІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПИВА З ВИКОРИСТАННЯМ ХМЕЛЮ нових СОРТІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПИВА З ВИКОРИСТАННЯМ ХМЕЛЮ нових СОРТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національний УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПРОЦЕНКО ЛІДІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 663.423:663.41: 633.791
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПИВА З ВИКОРИСТАННЯМ
ХМЕЛЮ нових СОРТІВ
05.18.07 – технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мелетьєв Анатолій Євгенович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри продуктів бродіння,
екстрактів і напоїв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікітін Геннадій Олексійович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри біохімії і екології
доктор технічних наук, професор
Литовченко Олександр Михайлович,
Інститут садівництва Української Академії
аграрних наук,
завідуючий відділом зберігання плодів та ягід.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут
спирту і біотехнології продовольчих продуктів
Міністерства аграрної політики України, м. Київ
Захист відбудеться 27 листопада 2002 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, ауд. А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.В.Кобилінська


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Хміль є найбільш специфічним і тому незамінним видом сировини для виробництва різноманітних сортів пива. Унікальні гіркі речовини, ефірна олія та поліфенольні сполуки створюють неповторний букет ароматичних і смакових якостей цього продукту масового споживання. Хміль приймає участь і в освітленні пива та утворенні піни, тобто обумовлює більше половини балів органолептичної оцінки напою, а також підвищує його стійкість при зберіганні. Від раціонального використання хмелю залежить не тільки якість пива, але й ефективність пивоварного виробництва в цілому.
В сучасному пивоварному виробництві як при ціноутворенні, так і в технології, кількісно враховується тільки вміст гірких речовин хмелю, причому лише їх складова частина – альфа-кислоти. Через важливість гірких речовин і недостатній рівень знань іншим цінним для пивоваріння фенольним і ефірним речовинам приділяється недостатньо уваги, лише на рівні органолептики. Такий стан не забезпечує ні оптимального використання хмелю, ні виведення і культивування його нових типів і сортів з різним біохімічним складом і властивостями.
Дисертаційна робота присвячена актуальній темі удосконалення технології пива шляхом оптимізації використання хмелю різних типів (гіркого і ароматичного) із забезпеченням високої якості цільового продукту. Для вирішення цієї комплексної багатофакторної проблеми необхідною є об’єктивна узагальнена технологічна оцінка різних сортів хмелю, їх підготовка і відповідне оптимальне перероблення у виробництві пива.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась відповідно до програми "Хміль", тема 08, 1996 рік, № Держреєстрації 0198V004959 "Ідентифікувати селекційні сорти та номери хмелю відповідно вимогам оптимальної біохімічної моделі сорту для пивоваріння та вивчити їх вплив на якість пива" УААН та у відповідності з напрямами наукової діяльності кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів та напоїв НУХТ за темою: "Розробка технології і нормативно-технічної документації по використанню у пивоварінні хмелю з низьким вмістом альфа-кислот”, № Держреєстрації 0196V001351, 1996 рік. За безпосередньою участю дисертанта розроблено методики визначення показників якості хмелю та пива, проведено лабораторні дослідження, апробовано результати досліджень у виробничих умовах, розроблено стандарти на хміль гіркий і хміль ароматичний.
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПИВА З ВИКОРИСТАННЯМ ХМЕЛЮ нових СОРТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок