Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГЕРІАТРИЧНОГО ПРЕПАРАТУ У ФОРМІ ГРАНУЛ НА ОСНОВІ ПОРОШКУ ЛИСТЯ ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО

РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГЕРІАТРИЧНОГО ПРЕПАРАТУ У ФОРМІ ГРАНУЛ НА ОСНОВІ ПОРОШКУ ЛИСТЯ ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГЕРІАТРИЧНОГО ПРЕПАРАТУ У ФОРМІ ГРАНУЛ НА ОСНОВІ ПОРОШКУ ЛИСТЯ ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮДІНА ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК: 613.453.2/.3:581.144.4:582.46
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
ГЕРІАТРИЧНОГО ПРЕПАРАТУ У ФОРМІ ГРАНУЛ НА ОСНОВІ ПОРОШКУ
ЛИСТЯ ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертаціїї на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному фармацевтичному університеті Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: | доктор фармацевтичних наук, професор
ДЕМ’ЯНЕНКО Віктор Григорович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри товарознавства
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
ЗАЙЦЕВ Олександр Іванович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри процесів і апаратів хіміко-фармацевтичного виробництва;
кандидат фармацевтичних наук
ПАШНЄВА Раїса Олександрівна,
Державне підприємство “Державний науковий центр лікарських засобів”, старший науковий співробітник лабораторії таблетованих лікарських засобів
Захист відбудеться “21” грудня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.02. при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера,4).
Автореферат розісланий “21” листопада 2007року.
Вчений секретер
спеціалізованої вченої ради Д.І. Дмитрієвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демографічна ситуація, що спостерігається в нашій країні, висуває ряд суттєвих медико-фармацевтичних та соціально-економічних проблем, пов’язаних з підвищенням тривалості життя населення України. Так, середня тривалість життя чоловіків складає – 66 років, жінок – 74 роки.
У комплексі заходів з охорони здоров’я та подовженню тривалості життя осіб похилого віку особлива увага приділяється лікарській терапії. Удосконалення лікарської допомоги похилим хворим слід проводити у двох напрямках:
1. Створення геріатричних препаратів і пошук лікарських засобів допоміжної дії, які б підвищували специфічні властивості лікарських препаратів, а також нормалізували б функції та властивості старіючого організму.
2. Організація сучасних більш раціональних форм та методів лікарського забезпечення осіб похилого віку з метою своєчасного надання їм медичної допомоги.
Особливо доцільним є розробка геріатричних препаратів на основі натуральної сировини, які мають менше побічних та токсичних ефектів ніж синтетичні препарати-аналоги.
Так, в усьому світі визнані геронтологічні властивості листя гінкго дволопатевого, які мають антиоксидантну, протизапальну дії та застосовуються для лікування захворювань, пов’язаних з порушеннями метаболічних процесів у серцево-судинній системі.
Крім цього ця рослина придатна для вирощування у широтах України, що дає можливості для створення власної сировинної бази.
Таким чином, розробка препарату на основі порошку листя гікнго дволопатевого є перспективним і відповідає сучасним напрямкам розвитку фармацевтичної науки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету (№ держ. реєстрації 0198U007008) та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка науково і експериментально обґрунтованого складу, технології та методів аналізу лікарського препарату у формі гранул на основі порошку листя гінкго дволопатевого для лікування та профілактики геріатричних захворювань, пов’язаних з порушеннями метаболічних процесів у серцево-судинній системі.
Реалізація поставленої мети передбачала вирішення наступних завдань:

проведення аналізу літературних даних з питань сучасного стану виробництва гранульованих препаратів, геронтології, геріатричної фармакології, та фармакологічних властивостей обраної сировини;

визначення ботанічних властивостей, а також особливостей розмноження гінкго дволопатевого;

дослідження хімічних та фізико-технологічних характеристик обраної сировини, метою яких є визначення оптимальних термінів та умов заготівлі сировини;

проведення комплексу фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних і медико-біологічних досліджень з метою визначення оптимального складу препарату;

розробка методів контролю якості розробленої лікарської форми;

вивчення специфічної активності і біологічної нешкідливості гранул;

розробка нормативно-технічної документації на препарат “Гіногран” у формі гранул.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГЕРІАТРИЧНОГО ПРЕПАРАТУ У ФОРМІ ГРАНУЛ НА ОСНОВІ ПОРОШКУ ЛИСТЯ ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок