Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТИКА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

ЕТИКА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

Назва:
ЕТИКА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХЛИСТУН Ганна Юріївна
УДК: 321.02:172.4
ЕТИКА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В
СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
Спеціальність 23.00.03 – політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: -- доктор філологічних наук, професор
Мелещенко Олександр Костянтинович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
КИРИЛЮК Федір Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політології філософського факультету;
кандидат політичних наук, доцент
ПАСЛАВСЬКИЙ Ігор Іванович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри української преси
 
Провідна установа: - Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Захист відбудеться 24 червня 2005 р. о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул.Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського Національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий 18 травня 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.36 Гриценко О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
За даними моніторингу передвиборних конфліктів за участю засобів масової інформації, який щорічно проводиться юридичною службою Фонду захисту гласності, відбувається постійне зростання кількості порушень законодавства окремими журналістами і редакціями ЗМІ. Значною мірою, як показує проведений авторкою аналіз, це напряму пов'язано з недосконалістю і суперечливістю законодавчих актів різноманітних рівнів, що регламентують передвиборну роботу ЗМІ. Головна ціль ЗМІ, з огляду на відведену їм соціальну роль, – на справедливій і неупередженій основі зберегти реальну можливість доступу громадськості до всіх інформаційних матеріалів, що стосуються виборчих перегонів. Крім того, забезпечуючи прозорість виборчого процесу, ЗМІ повинні враховувати принципи захисту персональних даних, комерційної таємниці, конфіденційності джерел інформації та ін. Інакше кажучи, передача інформації громадськості повинна здійснюватися з дотриманням прав і законних інтересів приватних осіб та організацій, які надали інформацію. Тим самим інформаційний супровід виборчих кампаній ставить до засобів масової інформації і журналістів вимоги не тільки творчо поєднувати аналітичну роботу і високий рівень професійної майстерності, а й грамотно поводитись з інформаційними потоками в нестабільному правовому полі України, яке постійно оновлюється і формується за міжнародними стандартами.
Актуальність теми дослідження наукової проблеми етики засобів масової інформації як чинника політичної культури обумовлена розвитком і функціонуванням нових елементів політичної ідеології і культури, трансформаційними процесами політичного розвитку на міжнародному та національному рівнях, сучасними особливостями і тенденціями світового розвитку, зокрема інформаційного; глобалізацією світових процесів та нестандартними шляхами вирішення пов’язаних з цим проблем. Тенденції міжнародного розвитку потребують комплексних міждисциплінарних наукових досліджень, визначення критеріїв етичних засад діяльності засобів масової інформації як чинника політичної культури. Створення власних етичних засад діяльності ЗМІ особливо в політичних процесах (наприклад, у виборах) зумовлюють необхідність з’ясування етичних стандартів ЗМІ на міжнародному рівні. З огляду на це, в роботі проаналізовано різні концепції глобальної етики, загальні принципи глобальної етики, яка пов’язана з діяльністю світового співтовариства; журналістські принципи, концепції саморегулювання засобів масової комунікації європейських країн, національні кодекси професійної етики журналістів, а також загальні принципи етики електронних ЗМІ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕТИКА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок