Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКАХ ІЗ ЗАРУБІЖНОЮ В 5-11 КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ МАЛОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ФОРМИ)

ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКАХ ІЗ ЗАРУБІЖНОЮ В 5-11 КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ МАЛОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ФОРМИ)

Назва:
ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКАХ ІЗ ЗАРУБІЖНОЮ В 5-11 КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ МАЛОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ФОРМИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
СНЄГІРЬОВА Валентина Василівна
УДК 372. 882
ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКАХ
ІЗ ЗАРУБІЖНОЮ В 5-11 КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ МАЛОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ФОРМИ)
13.00.02 – теорія і методика навчання
(українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Самойленко Григорій Васильович,
декан філологічного факультету,
Ніжинський державний педагогічний
університет ім. М.В.Гоголя;
кандидат педагогічних наук, доцент
Горідько Юлія Леонідівна, доцент
кафедри методики викладання мов і
літератур Київського міжреґіонального
інституту удосконалення вчителів
ім. Б.Грінченка.
Провідна установа – Житомирський державний педагогічний
університет ім. І.Франка, кафедра
методики викладання мов та літератур,
Міністерство освіти і науки України,
м. Житомир.
Захист відбудеться “12” грудня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “3” листопада 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Побудова демократичної держави, утвердження її на міжнародній арені потребують національно свідомої, всебічно розвиненої особистості, виховання якої є першочерговим завданням сучасної школи. Відтак роль літератури як предмета гуманітарного циклу переоцінити неможливо.
Сьогодні, коли в школах України паралельно вивчаються два навчальні предмети – українська література й зарубіжна література, вчителі-словесники мають реальну можливість формувати систему універсальних гуманітарних знань учнів, які зможуть функціонувати за умови набуття нової інформації. Однак, як зазначено в ”Концепції вивчення і викладання зарубіжної літератури в середній школі“, інформативна мета не єдина. Більш вагомим є завдання – ”закорінити українську дитину у світовій культурі“. А це можливо тільки під час здійснення міжпредметних, міжлітературних зв’язків.
Таким чином, актуальність дослідження з означеної проблеми зумовлюється потребами самого життя. По-перше, необхідністю відображення у навчанні закономірностей розвитку світового літературного процесу, в якому діє принцип взаємозв’язку фактів, подій та явищ. Урахування міжлітературних зв’язків допоможе учням усвідомити, що загальнолюдське складається із надбань національних культур, що вершинні феномени світової культури народжуються на перехрестях національних і що кожний національний витвір посідає власне місце в загальнолюдській цивілізації. По-друге, запропонований підхід до викладання літератури надасть можливість майбутнім громадянам навчитися цивілізованих норм співіснування, змоделювати власне бачення світу на засадах вічної людської етики. По-третє, встановлення контактів між двома навчальними предметами сприятиме формуванню гуманістичного світогляду школярів, вихованню в них почуття національної гідності, поваги до духовних здобутків інших народів. По-четверте, вивчення взаємодії українського та зарубіжного письменств розвиватиме в учнів цілісність та глибину бачення світу і, як наслідок, самостійність суджень.
Визначення теоретичних засад взаємозв’язаного вивчення української та зарубіжної літератур базується на працях літературознавців О.Білецького, Г.Вервеса, Д.Дюришина (Словаччина), В.Жирмунського, М.Конрада, Д.Лихачова, В.Матвіїшина, Д.Наливайка, І.Неупокоєвої та ін.
Проблема раціонального впровадження міжпредметних зв’язків у навчально-виховний процес розроблялася Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКАХ ІЗ ЗАРУБІЖНОЮ В 5-11 КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ МАЛОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ФОРМИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок