Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ МІСЦЕВИХ РАД УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ МІСЦЕВИХ РАД УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ МІСЦЕВИХ РАД УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Бодрова Ірина Іванівна

УДК 342.25
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ
ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ МІСЦЕВИХ РАД УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного будівництва та місцевого самоврядування Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор Воронов Микола Павлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри державного будівництва та місцевого самоврядування.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Нижник Ніна Романівна, Академія державного управління при Президентові України, перший проректор;
кандидат юридичних наук, доцент Кушніренко Олександр Георгійович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, декан вечірнього факультету.
Провідна установа – Інститут держави і права імені
В.М. Корецького НАН України, відділ конституційного права, проблем законотворчості і місцевого самоврядування, м. Київ.
Захист відбудеться “11” червня 2002 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “10” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток місцевого самоврядування як однієї з основ конституційного ладу держави і специфічної форми народовладдя зумовлює необхідність концептуального дослідження його соціально-політичного і правового феномену в системі державних інституцій та структур громадянського суспільства.
Актуальність теми дослідження. Місцеве самоврядування є одним з пріоритетних напрямків розбудови демократичної соціальної правової Української держави, від якого багато в чому залежать темпи формування громадянського суспільства, забезпечення гідного соціального обслуговування та захисту особи, оптимізація системи публічної влади, стабілізація політичних процесів.
Важливе місце в здійсненні місцевого самоврядування займають асоціації місцевих рад. Вони об'єктивно обумовлені завданням співробітництва органів місцевого самоврядування, забезпечують їх координацію на регіональному, міжрегіональному і загальнодержавному рівнях, стають ефективним механізмом взаємодії з органами державної влади. Вітчизняний та міжнародний досвід свідчить, що асоціації створюються лише там і тоді, де і коли визнається, гарантується і реалізується принцип самостійності місцевого самоврядування. Це викликає науковий інтерес щодо дослідження сутності, правової природи, тенденцій становлення і розвитку асоціацій місцевих рад на сучасному етапі державотворення.
Особливого значення набуває аналіз правового статусу, організації та діяльності асоціацій місцевих рад, враховуючи необхідність визначення моделі законодавчого врегулювання їх статусу згідно доручень, наданих Програмою державної підтримки розвитку місцевого самоврядування в Україні, яка затверджена Указом Президента України від 30 серпня 2001 року №749/2001. Сьогодні асоціації як добровільні об'єднання представницьких органів місцевого самоврядування не мають ні законодавчо закріпленого правового статусу, ні достатнього правового регулювання, що в умовах становлення правової державності та громадянського суспільства може розглядатися не як свобода асоціацій, а як порушення основоположних принципів правової держави.
Вищевикладеним і обумовлюється актуальність обраної теми дослідження, особливістю якої є цілковита відсутність комплексних науково-теоретичних розробок з питань організації та діяльності асоціацій місцевих рад України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ МІСЦЕВИХ РАД УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок