Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР У ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ (1990 – 2005 рр.)

СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР У ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ (1990 – 2005 рр.)

Назва:
СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР У ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ (1990 – 2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОЛОЩУК СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 327. 51
СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР У ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ (1990 – 2005 рр.)
Спеціальність 07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
УЖГОРОД – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та історіографії історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Вегеш Микола Миколайович,
Ужгородський національний університет
МОН України, завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії
і міжнародних відносин;
доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович,
Національний університет “Львівська політехніка”
МОН України, завідувач кафедри політології.
Захист відбудеться “ 3 ” липня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород, вул. Університетська, 14а, ауд.410.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “ 31 ” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Токар М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя минулого століття ознаменувалося низкою важливих історичних подій: розпався Радянський Союз, припинила діяльність Організація Варшавського Договору, формально закінчилася “холодна війна”, однією з найхарактерніших ознак якої було протиборство між США і СРСР, НАТО і Організацією Варшавського Договору. Однак це не привело до довгоочікуваної стабільності, миру, не додало народам Землі впевненості у завтрашньому дні. Наприкінці ХХ –початку XXI століття людство зіткнулося з новими небезпечними викликами: зухвалими акціями міжнародного тероризму, гострим збройним протистоянням на теренах колишньої Югославії, в Чечні, Афганістані, Іраку, на Близькому Сході. Додалися небезпечні спалахи мусульманського екстремізму, злочинні спроби агресивних сил набути доступ до ядерної зброї.
За цих умов перед народами світу постала болісна проблема: прискорено подолати руйнівні рецидиви “холодної війни”, відновити довіру між народами, створити надійну систему міжнародної безпеки. Природно, що повсюдно зростала увага до діяльності Північноатлантичного Альянсу, який завоював авторитет і визнання послідовною боротьбою за мир, демократію, рішучими діями щодо знешкодження міжнародного тероризму, вагомим вкладом у розв'язання конфліктів.
Перед Північноатлантичним Альянсом нині виникли нові, історично широкомасштабні завдання – виправдати надії людства щодо створення ефективнішої, надійнішої системи міжнародної безпеки, виступити гарантом відновлення демократії, прав і свобод громадян, зокрема в посттоталітарних державах Центрально-Східної Європи, дати гідну відсіч міжнародному тероризмові, сприяти припиненню і справедливому розв'язанню військово-політичних конфліктів, що виникли уже після закінчення “холодної війни”.
Документи, реальні факти переконують у тому, що провідним напрямом діяльності НАТО завжди був його східноєвропейський вектор. В попередні десятиліття це обумовлювалося необхідністю активно протистояти комуністичним загрозам СРСР, Організації Варшавського Договору. Цей вектор у діяльності НАТО залишається домінуючим у сучасних умовах, оскільки виникла потреба у натовській допомозі країнам Центрально-Східної Європи, колишнім учасницям ОВД у відновленні і утвердженні демократії, налагодженні повноправних партнерських стосунків з РЄ, ОБСЄ, іншими впливовими міжнародними організаціями.
Ґрунтовний науковий аналіз цих проблем має важливе не лише наукове, а й загальнополітичне значення, оскільки з НАТО за всіх умов на найближчі десятиріччя пов’язуються надії на мир, безпеку, стабільність Центрально-Східної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР У ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ (1990 – 2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок