Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглецевих наноматеріалів

Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглецевих наноматеріалів

Назва:
Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглецевих наноматеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
Звєзда Світлана Степанівна
УДК 539.2:543.42:546.26
Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглецевих наноматеріалів
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник
Зауличний Ярослав Васильович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
завідувач відділом
Покропивний В.В.,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
вчений секретар
Карбівський В.Л.,
Інститут металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 14.06.2006 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 12.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д26.207.01
к.т.н. Коржова Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення області застосування нанотехнологій, зумовлене унікальними властивостями наноматеріалів, потребує поглибленого вивчення цих властивостей, які визначаються, переважно, електронною структурою. Існування вуглецю в нових структурних станах, а саме, в формі наноалмазів, фулеритів, оніонів, нанотрубок та нановолокон, викликає підвищений інтерес до вивчення їх атомно-структурних характеристик, властивостей та особливостей електронної будови. Однак, якщо структурні характеристики даних об‘єктів досить широко досліджувалися, то вивченню електронної будови цих вуглецевих наноматеріалів, а особливо оніонів та нановолокон, приділялася значно менша увага. Оскільки в модифікаціях вуглецю основний вклад в міжатомну взаємодію вносять електронні стани р-типу, то слід дослідити характер енергетичного розподілу валентних електронів у вуглецевих наноматеріалах, який найефективніше вивчається за допомогою квантово-хімічних розрахунків та експериментальними методами рентгенівської м‘якої, ультрам‘якої емісійної, абсорбційної та рентгено-електронної спектроскопії.
Незважаючи на існування низки робіт з вивчення електронної структури С60, який є найбільш стабільним серед відомих фулеренів, що пов‘язують з його високосиметричною формою, питання перетворень електронної структури С60 при переході до менш стабільних вищих фулеренів не вивчалося. Разом з тим, на електронну структуру нанооб‘єктів та, відповідно, на їх властивості значний вплив здійснює наявність дефектів. Тому для вияснення особливостей зміни електронної структури при переході від дефектних матеріалів до вуглецевих наноматеріалів з малою кількістю дефектів необхідно вивчити енергетичний розподіл валентних електронів в одно- та багатостінних вуглецевих нанотрубках, одержаних у дуговому розряді та в низькотемпературному процесі конверсії монооксиду вуглецю у присутності різних каталізаторів.
Відомо, що в нанопорошках ряду кристалічних сполук спостерігався нанорозмірний ефект [1-6] завдяки енергетичному перерозподілу валентних електронних станів в результаті значного вкладу в зонну енергію поверхневих атомів з розірваними зв‘язками. Разом з тим, в лінійних системах спостерігається орієнтаційна залежність внеску Ср-валентних електронів в енергетичний розподіл. Тому на прикладі вуглецевих волокон різної товщини слід дослідити прояв нанорозмірного ефекту в різних їх орієнтаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглецевих наноматеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок