Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАРУБІЖНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ У 20–30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

ЗАРУБІЖНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ У 20–30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЗАРУБІЖНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ У 20–30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
СЕНЮК Микола Ярославович
УДК 94 (477. 83 /. 86): 06.07+ 327 “20-30”

ЗАРУБІЖНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ
ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ У 20–30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
07. 00. 01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Науковий керівник – |
доктор історичних наук, професор
Савчук Борис Петрович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, професор кафедри історіографії і джерелознавства
Офіційні опоненти – | доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історичного краєзнавства
– | кандидат історичних наук
Зуляк Іван Степанович,
доцент кафедри стародавньої і середньовічної історії,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Провідна установа – | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича | Захист відбудеться 16 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий 15 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Я. Райківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається трьома головними аспектами, що впливають на сучасний розвиток Української держави, а саме: потребою подальшої гармонізації стосунків між її окремими регіонами, поглибленням зв’язків із зарубіжними українцями (діаспорою), необхідністю розвивати куль-турні відносини з міжнародними громадськими об’єднаннями і добровільними асоціаціями окремих країн. Цінний історичний досвід вирішення цих проблем дає вивчення зарубіжних зв’язків українських громадських організацій Галичини у 20–30-ті роки ХХ ст. Перебуваючи у складі Польщі, вони налагодили стосунки практично зі всіма осередками української еміграції Америки і Європи. Долаючи всілякі перешкоди, галичани прагнули відновити, розширити зв’язки з українською громадськістю Наддніпрянщини, Буковини, Закарпаття, які перебували під владою різних державно-політичних режимів, а також здобути визнання й членство в міжнародних об’єднаннях, налагодити з ними співпрацю тощо.
В умовах демократизації та розбудови громадянського суспільства в Україні дедалі зростатиме роль громадських інституцій як у вирішенні внутрішніх проблем національно-культурного розвитку, так і в розширенні зв’язків з міжнародною спільнотою. В історичному поступі України в дослі-джуваний та сучасний періоди простежується чимало схожих процесів і явищ. Діючі за міжвоєнних років у Галичині просвітні, жіночі, молодіжні та інші організації на зламі ХХ–XXI століть відновили й поширили свою діяльність в інших регіонах України. Сьогодні вони сприяють зміцненню української соборності через активізацію стосунків з українським зарубіжжям, де існують аналогічні за характером національні інституції. В руслі так званої народної дипломатії, коли головними “акторами” міжнародних відносин починають виступати не лише держави, а й неурядові суб’єкти, добровільні громадські об’єднання отримують необмежені можливості для реалізації ідеї “глобального гуманізму”, тобто обміну духовними цінностями, культурного взаємозбага-чення, захисту прав людини в загальносвітовому вимірі.
За останні десятиліття в діаспорі та в Україні з’явилося чимало ґрунтовних досліджень, присвячених діяльності громадських організацій щодо вирішення різних питань національного суспільного життя галицьких українців в останній третині XIX – 30-х роках ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАРУБІЖНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ У 20–30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок