Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клінічна оцінка МАГІСТРАЛЬНОГО ПЕРИФЕРИЧНОГО КРОВОТОКУ, СТРУКТУРНИХ ЗМІН СУДИННОЇ СТІНКИ ТА ПОТІКЗАЛЕЖНОЇ ВАЗОДИЛАТАЦІЇ у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка

Клінічна оцінка МАГІСТРАЛЬНОГО ПЕРИФЕРИЧНОГО КРОВОТОКУ, СТРУКТУРНИХ ЗМІН СУДИННОЇ СТІНКИ ТА ПОТІКЗАЛЕЖНОЇ ВАЗОДИЛАТАЦІЇ у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка

Назва:
Клінічна оцінка МАГІСТРАЛЬНОГО ПЕРИФЕРИЧНОГО КРОВОТОКУ, СТРУКТУРНИХ ЗМІН СУДИННОЇ СТІНКИ ТА ПОТІКЗАЛЕЖНОЇ ВАЗОДИЛАТАЦІЇ у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА М.Д. СТРАЖЕСКА”
ШКУРАТ ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 616.12 – 008.46 – 036.12 + 616.124.2] – 036:612.13
Клінічна оцінка МАГІСТРАЛЬНОГО ПЕРИФЕРИЧНОГО КРОВОТОКУ, СТРУКТУРНИХ ЗМІН СУДИННОЇ СТІНКИ ТА ПОТІКЗАЛЕЖНОЇ ВАЗОДИЛАТАЦІЇ у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка
14.01.11 – Кардіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” АМН України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Воронков Леонід Георгійович, завідувач відділом серцевої недостатності Національного наукового центру “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” АМН України, м. Київ.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ілляш Марія Григорівна, завідуюча відділенням фармакотерапії і функціональної діагностики Національного наукового центру “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” АМН України, м. Київ;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Лішневська Вікторія Юріївна, завідуюча кардіологічним відділенням Інституту геронтології АМН України, м. Київ.
Провідна установа:
Інститут терапії імені Л.Т. Малої АМН України, відділ атеросклерозу та ішемічної хвороби серця, м. Харків.
Захист відбудеться 27.03. 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.616.01 при Національному науковому центрі “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” АМН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5).
Автореферат розісланий 23.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Деяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічна серцева недостатність (ХСН) – клінічний синдром, що закономірно ускладнює перебіг більшості серцево-судинних захворювань, має прогресуючий характер та відчутно зменшує тривалість життя хворих. ХСН є істотною медико-соціальною проблемою, в тому числі в Україні. За даними національних реєстрів європейських країн та епідеміологічних досліджень, показник поширеності ХСН серед дорослого населення коливається у межах 1-5% та зростає пропорційно до віку, становлячи понад 10% серед осіб віком понад 65 років [Bleumink2004]. Близько половини таких пацієнтів помирає протягом 4 років, а серед хворих з тяжкою ХСН смертність протягом найближчого року сягає 50% [Воронков Л.Г., 2004; Cowie M.R., 2000].
З огляду на несприятливий прогноз ХСН та досягнення сучасної доказової медицини щодо можливості його модифікації при патогенетичному лікуванні, актуальним видається пошук нових критеріїв стратифікації ризику пацієнтів та контроль за ефективністю медикаментозних заходів. Перспективним для цього є використання показників магістрального периферичного кровотоку (МПК) та потікзалежної вазодилатації (ПЗВД), зважаючи на попередні дані щодо їх змін у хворих з хронічною СН [Беленков Ю.Н., 2001; Michiel L., 2005].
Відомо, що у пацієнтів з клінічно маніфестованою ХСН спостерігається зниження периферичного кровотоку та підвищення периферичного опору судин [Clarc A.L., 1996; Kaufman M.P., 1996; Cohen-Solal A., 1999]. Зазначені зміни з боку МПК в певній мірі відповідають ступеню клінічної тяжкості ХСН [Агеев Ф.Т., 1995; Флоря В.Г., 1995]. Однак, відсутні дані про стан МПК в залежності від нозології захворювання, яка привела до ХСН.
В літературі достатньо широко подані роботи, в яких вивчались питання ремоделювання периферичних судин у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та ішемічною хворобою серця (ІХС) [Mulvany M.E., 1993; Флоря В.Г., 1998; Singh R., 2003]. В той же час, існує вельми обмежена кількість робіт, головним чином експериментальних (на моделі серцевої недостатності), в яких описана наявність даного феномену у хворих з ХСН [Флоря В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Клінічна оцінка МАГІСТРАЛЬНОГО ПЕРИФЕРИЧНОГО КРОВОТОКУ, СТРУКТУРНИХ ЗМІН СУДИННОЇ СТІНКИ ТА ПОТІКЗАЛЕЖНОЇ ВАЗОДИЛАТАЦІЇ у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок