Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕКЗОТЕРМІЧНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ РЕМОНТІ Й УТИЛІЗАЦІЇ СУДЕН

ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕКЗОТЕРМІЧНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ РЕМОНТІ Й УТИЛІЗАЦІЇ СУДЕН

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕКЗОТЕРМІЧНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ РЕМОНТІ Й УТИЛІЗАЦІЇ СУДЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська державна академія холоду
ЛЕБЕДЄВ БОРИС ВОЛОДИМИРОВИЧ
Удк. 536.24:621.791.55
ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕКЗОТЕРМІЧНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ РЕМОНТІ Й УТИЛІЗАЦІЇ СУДЕН
 
Спеціальність
05.14.06 – технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Одеської державної академії холоду
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки України, Чумак Ігор Григорович, Одеська державна Академія холоду
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор, Нікульшин В. Р. завідувач кафедрою Теоретичної, загальної і нетрадиційної енергетики Одеського національного політехнічного університету.
доктор технічних наук, професор, Шевченко М. П. професор кафедри Криогенної техніки Одеської державної академії холоду.
Провідна установа Інститут проблем Машинобудування ім. А. М. Подгорного НАН України .
Захист відбудеться “5“ березня 2007 р. у 11 годин 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.087.01 Одеської державної академії холоду за адресою 65000, Одеса, вул. Дворянська 1/3.
З дисертацією можна ознайомитись в Одеській державній академії холоду за адресою 65000, Одеса, вул. Дворянська 1/3.
Автореферат розісланий “ 1 “ лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.087.01
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суднопіднімальні роботи з метою очищення акваторій і фарватерів ведуться в даний час досить часто. Найчастіше зрізуються частини судна, що виступають з під води, розрізається на ґрунті основний корпус судна і піднімається вроздріб для наступної утилізації як металобрухт. Основним засобом розрізування є єлектрокисневе різання, тобто сумісне використання електрозварювання і кисню. Використання електрозварювання на багатьох суднопіднімальних суднах невеликої водотоннажності пов'язано з певними труднощами, оскільки зварювальне устаткування важке і громіздке.
Для того щоб відмовитися від важкого зварювального устаткування робляться спроби використовувати для різання термохімічні стержні в сполученні з киснем.
Ремонт устаткування, також як і судноподъем це широко розповсюджений технологічний процес. Ремонт може полягати в заміні деталей, що вийшли з ладу, новими чи, коли це чи неможливо чи економічно недоцільно, у ремонті і відновленні деталей. При здійсненні ремонту необхідно виконувати роботи, пов'язані з розрізуванням деталей (особливо при ремонті різних трубопроводів). Як і у випадку суднопод’ема, проведення цих робіт вимагає також складного і дорогого устаткування, на якому повинен працювати висококваліфікований персонал. На практиці ж досить часто виникають ситуації, коли необхідно зробити ремонт оперативно, у період рейсу судна поза стаціонарним підприємством, не маючи висококваліфікованого персоналу. Використання термохімічних зварювальних і ріжучих стержней, забезпечує значні переваги в порівнянні з іншими зварювальними технологіями.
Термохімічні зварювальні і ріжучи стержні, котрі як би е “квазіелектродами”, не вимагають для свого використання ніякого зварювального устаткування і ніяких зовнішніх джерел енергії. Ці стержні можуть працювати у важкодоступних місцях, на суші і під водою. Використання цих стержнів не вимагає високої кваліфікації і спеціальної підготовки персоналу. Вимоги, пропоновані охороною праці до захисного одягу й інших засобів захисту значно нижчі, ніж при звичайному зварюванні.
Ґрунтуючись на вищевикладеному можна затверджувати, що розробка й удосконалення науково обґрунтованої методики розрахунку характеристик зварювальних термохімічних стержнів, створення високопрацездатних термохімічних засобів для надводного і підводного різання металів, і розробка технології їхнього застосування для оперативного ремонту деталей судномашин і суднопідйому є актуальною і багатоплановою задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами – цільова спрямованість дисертаційної роботи пов'язана з виконанням держбюджетної роботи з теми: “Удосконалювання технічної експлуатації суднових енергетичних установок транспортних суден” №0102U007164, що виконувалася в Одеській національній морській академії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕКЗОТЕРМІЧНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ РЕМОНТІ Й УТИЛІЗАЦІЇ СУДЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок