Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ В РЕВОЛЮЦІЙНУ ДОБУ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – 1920 РР.)

НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ В РЕВОЛЮЦІЙНУ ДОБУ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – 1920 РР.)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ В РЕВОЛЮЦІЙНУ ДОБУ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – 1920 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,39 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДУДНИК ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 94 (471) „1917 – 1920”
НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ В РЕВОЛЮЦІЙНУ ДОБУ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – 1920 РР.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

Київ -2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Шевчук Василь Петрович,
професор кафедри інформаційно-пропагандистського
забезпечення Національної академії оборони України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Розовик Дмитро Федорович,
професор кафедри української історії і етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
Ковальчук Михайло Анатолійович,
науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться „ 18 ” червня 2007 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий „ 15 ” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Сокірко О.Г.
кандидат історичних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел (22 с., 250 позицій), додатків (22 с.). Загальний обсяг дисертації 190 с.
Вступ. Актуальність теми. В умовах переосмислення української історії, що розпочалося завдяки демократичним перетворенням у нашій країні, зусилля багатьох вітчизняних науковців зосереджені на вивченні національно-визвольних процесів, що розвивалися в Україні 1917 – 1920 рр. Всебічне з’ясування характеру визвольних змагань висуває потребу звертатися до аналізу подій, що відбувалися безпосередньо в губерніях, повітах, містах і селах України. Нагальна потреба у розробці регіональної тематики зумовлюється тим, що сучасна вітчизняна історіографія надає перевагу загальноукраїнським процесам, що відбулися у роки революції. При цьому недостатня увага приділяється узагальненню національно-демократичних перетворень, що проходили безпосередньо в повітах і волостях України.
Актуальність дослідження посилюється тим, що особливості розвитку сучасної України вимагають звернутися до минулого українського народу, до історії його боротьби за власну державність, за свободу та демократичні права. У процесі Української революції 1917 – 1920 рр. в повітах та волостях активізувалося місцеве самоврядування, виникали і розгортали свою діяльність осередки українських партій та громадських організацій. Вперше у своїй історії виборці українських міст і сіл отримали можливість обрати свій законодавчий орган – Українські установчі збори. У революційну добу набув широкого поширення рух за відродження національної культури і освіти. Врахування уроків минулого, засвоєння всього цінного і повчального має важливе значення для сучасного державотворення, утвердження демократичних принципів розвитку суспільства.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у рамках науково-дослідної теми історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини „Суспільні та етноконфесійні трансформації на Уманщині (ХVІІ – поч. ХХІ ст.)”.
Об’єктом дослідження виступають суспільно-політичні процеси Української революції 1917 – 1920 років.
Предметом дослідження є участь населення південних повітів Київщини у розгортанні національно-демократичних процесів, вирішенні аграрного питання та відродженні національної освіти в добу революції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ В РЕВОЛЮЦІЙНУ ДОБУ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – 1920 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок