Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ)

ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. К. Д. УШИНСЬКОГО
Долголенко Ірина Анатоліївна
УДК: 316.61
3.227.006.7(043.3)
ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 09.00.03- соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К. Д. Ушинського, завідувач кафедри філософії і соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Цибра Микола Федорович
Одеський державний економічний університет професор кафедри філософії та культурології
кандидат філософських наук, доцент
Доннікова Ірина Анатоліївна
Одеська державна морська академія, доцент кафедри філософії
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “11” квітня 2007 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофраківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано “07” березня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Освіта як процес і результат оволодіння системою знань, пізнавальних умінь і навичок, а також формування на їхній основі світогляду, моральних і інших якостей особистості різнобічно й історично різнопланово досліджується в педагогічній науці. Проблема освіти широко і масштабно представлена в масиві досліджень міждисциплінарного характеру: психолого-педагогічної, соціально-педагогічної, філолофсько-антропологічної, етико-правової, соціологічної, політичної спрямованості та багатьох інших, пов'язаних з питаннями організованої соціалізації, здійснюваної в інтересах особистості й соціуму. Проблема освіти характеризується тим, що втілює в собі єдність теоретичного і практичного. Теоретичні конструкти освіти націлені на практичне впровадження.
Актуальність проблеми освіти в різних областях людського знання пов'язана з такими сучасними тенденціями світового суспільного розвитку, як інтенсивна зміна традиційних моделей навчання, створення експериментальних і альтернативних навчальних закладів, а також з орієнтацією української освітньої політики на інтеграцію в європейський освітній простір, демократизацію та вільний вибір програм навчання й освіти, створення системи безперервної освіти, її гуманізацію, гуманітаризацію, інформатизацію і комп'ютеризацію. Слід зазначити й роль кризових явищ в актуалізації позначеної проблеми, наприклад, дефіциту звичного ідеологічного компонента, ціннісного вакууму в системі освіти, аморфності цілей навчання і виховання, що виникли у зв'язку з розпадом твердого централізованого керування й контролю з боку державних структур. Важливі аспекти зазначеної проблеми досліджуються в такій інтегративній області знання, як філософія освіти. Сутність освіти, фактори її еволюції, динаміка розвитку і зміни освітніх парадигм, проблеми взаємодії людини й суспільства в освітньому процесі далеко не повний перелік програмних питань філософії освіти.
Однак залишається недостатньо розробленим як у спеціально-науковому, так і міждисциплінарному аспекті найважливіший аксіологічний шар трансляції, освоєння й відтворення впорядкованого соціального досвіду, яким і є освіта. Динаміка формування й функціонування комплексу таких духовних детермінант освітньої діяльності людини, як ціннісні орієнтації, вимагає серйозного й глибокого вивчення, інтегративного світоглядного підходу, що можливо забезпечити шляхом залучення методологічного апарату соціальної філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок