Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВИЛУЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН ІЗ ВОДНИХ СИСТЕМ

ОСОБЛИВОСТІ ВИЛУЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН ІЗ ВОДНИХ СИСТЕМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВИЛУЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН ІЗ ВОДНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ХІМІЇ ВОДИ ім. А.В. ДУМАНСЬКОГО
СМОЛІН СЕРГІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 541.183 + 628.16 + 628.33
ОСОБЛИВОСТІ ВИЛУЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ
ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН ІЗ ВОДНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського
Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Мєшкова-Клименко Наталія Аркадіївна, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України, завідувач відділу адсорбції та адсорбційної технології очистки води та промислових
стічних вод.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Бєляков Володимир Миколайович, Інститут загальної та
неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу мембранних та сорбційних процесів і матеріалів;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Пшинко Галина Миколаївна, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України, відділ радіохімії та екології.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ ”
Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 4_”_лютого__2003 р. о __16_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д26.183.01 в Інституті колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В.Думанського НАН України за адресою : 03680, Київ – 142, бульв. Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України за адресою : 03680, Київ – 142, бульв. Вернадського, 42.
Автореферат розісланий 3_”_січня_2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник Сафронова В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поверхнево - активні речовини (ПАР) завдяки своїм властивостям, що зумовлені дифільною природою молекули, знайшли широке застосування в промисловості та побуті. Не дивно, що за величиною скиду органічних полютантів у поверхневі джерела води ПАР поступаються тільки нафтопродуктам. Навіть у незначних концентраціях вони здатні підсилювати дію деяких токсичних речовин. Надлишкові концентрації ПАР у стічних водах несуть не тільки пряму загрозу екологічній рівновазі водного біоценозу, але часто є причиною порушення нормального режиму роботи очисних споруд. Серйозною санітарно-екологічною проблемою є здатність ПАР утворювати піну, в якій концентруються органічні забруднення і патогенні мікроорганізми .
Біологічна стійкість багатьох ПАР зумовила присутність їх і метаболітів у питній воді. З цієї причини Європейська комісія внесла резистентні ПАР до списку речовин зі статусом найбільшого пріоритету серед забруднень. Вимоги до глибини очищення стічних вод від подібних сполук із року в рік стають все більш жорсткими .
Промислові стічні води з високим вмістом ПАР і специфічних для конкретного виробництва органічних забруднень потребують застосування багатоступеневих технологій очистки. Реалізація подібних фізико-хімічних і (чи) біохімічних комплексних схем гарантує економічно обґрунтоване отримання води, якість якої визначається, в основному, залишковими концентраціями молекулярно розчинених поверхнево-активних речовин. Методи адсорбції на активному вугіллі (АВ) дають змогу надійно і повністю вилучати з води органічні речовини багатьох класів . Однак застосування активного вугілля з нераціональною по відношенню до ПАР пористою структурою та невідповідним технологічним режимом призводить до того, що саме ці речовини першими потрапляють у фільтрат, обмежуючи ефективність адсорбційних методів вилучення органічних забруднень. Невисока ємність вуглецевих сорбентів вимагає частого відновлення їх адсорбційних властивостей. Тому економічна доцільність методу безпосередньо пов’язана з періодичністю терморегенерацій і досягається лише при мінімізації органічного навантаження на активоване вугілля , правильному виборі його пористої структури і створенні раціональних умов для адсорбції органічних забруднень, що дозволяють уникнути швидкого виснаження адсорбенту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВИЛУЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН ІЗ ВОДНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок