Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Назва:
ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
БЕДНАРСЬКА Валентина Марцинівна
УДК 343.157/. 158(477)
ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ
В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Спеціальність 12.00.09. – кримінальний процес
і криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу та правосуддя Луганського державного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник:
Сібільова Наталія Василівна, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач відділу дослідження проблем слідчої, прокурорської та судової діяльності Інституту вивчення проблем злочинності Академії правових наук України
Офіційні опоненти:
Маляренко Василь Тимофійович, доктор юридичних наук, професор, Голова Верховного Суду України у відставці;
Толочко Олександр Миколайович, кандидат юридичних наук, доцент, проректор – директор інституту підготовки кадрів, академії прокуратури України
Провідна установа – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого
Захист відбудеться “4” квітня 2007 року о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Шевченка, 27.
Автореферат розісланий “_2_” __березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент О.П. Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Побудова України як правової держави вимагає створення такого механізму функціонування судової влади, який забезпечував би доступність правосуддя та справедливість судочинства, ефективне поновлення порушених прав. Покладення на державу обов’язку захищати права і свободи людини й громадянина означає гарантоване право на звернення до суду за вирішенням конфліктів правового характеру. Гарантування судового захисту прав і свобод людини і громадянина означає також, що кожному, чиї права порушені, має бути забезпечене право на перегляд вироків, ухвал і постанов суду вищим судом (п. ст. Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. Протоколу № Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ч. ч. , 2 ст. Конституції України).
Важливою гарантією захисту прав і свобод людини у сфері кримінального судочинства є право на перегляд судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також у порядку виключного провадження, одним із видів якого за чинним законом є перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами.
Упродовж останніх років в Україні під час судової та правової реформи здійснюється пошук оптимальних форм перегляду судових рішень, які б забезпечували ефективність правосуддя та захист прав людини. У процесі реформування система і зміст переглядів судових рішень зазнали суттєвих змін. Зокрема, у кримінально-процесуальному законодавстві був створений новий вид перегляду судових рішень у порядку виключного провадження, який об’єднав під цією назвою два види перегляду, що існували раніше, – у порядку нагляду та за нововиявленими обставинами. Уведення в законодавчу матерію нових або трансформованих видів перегляду рішень без належного теоретичного підґрунтя не могло не позначитися на єдності судової практики, яка свідчить, що при аналогічних процесуальних ситуаціях застосовуються різні види перегляду, отже, наступають й різні процесуальні наслідки, що порушує конституційний принцип рівності учасників судового процесу перед законом і судом.
Тим часом однією зі складових доступності правосуддя є чітка визначеність, а, отже й передбачуваність виду, порядку, послідовності та можливих наслідків вирішення правових конфліктів у сфері кримінального судочинства, а також конкретного суду в судовій системі, наділеного повноваженнями для вирішення таких конфліктів.
Аналіз чинного законодавства та практики його застосування свідчить, що вони ще не відповідають вищезазначеним принципам і вимогам і потребують удосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок