Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРИТОРІАЛЬНА МОДЕЛЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ МІЖБЮДЖЕТНИМИ ТРАНСФЕРТАМИ

ТЕРИТОРІАЛЬНА МОДЕЛЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ МІЖБЮДЖЕТНИМИ ТРАНСФЕРТАМИ

Назва:
ТЕРИТОРІАЛЬНА МОДЕЛЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ МІЖБЮДЖЕТНИМИ ТРАНСФЕРТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
ПИЛЬТЯЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 336.14.352
ТЕРИТОРІАЛЬНА МОДЕЛЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ МІЖБЮДЖЕТНИМИ ТРАНСФЕРТАМИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті МОН України.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, професор
Булгакова Світлана Олексіївна,
Київський національний торговельно-економічний університет МОН України,
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Барановський Олександр Іванович,
Український центр економічних
і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, провідний експерт;
кандидат економічних наук, доцент
Огонь Цезар Григорович,
комітет Верховної Ради України
з питань бюджету, голова секретаріату.
Провідна установа | Українська академія банківської справи
Національного банку України,
кафедра фінансів (м. Суми).
Захист відбудеться “12” травня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “09” квітня 2004 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування системи міжбюджетних трансфертів в Україні визначено необхідністю створення механізму фінансового вирівнювання місцевих бюджетів в умовах наявності фінансових диспропорцій між “багатими” та “бідними” територіальними громадами. Сьогодні система міжбюджетних трансфертів вже здійснює загальний перерозподіл фінансових ресурсів всередині бюджетної системи, але її роль у стимулюванні процесу регіонального розвитку та здатність забезпечувати відповідним обсягом бюджетних коштів економічні та соціальні потреби регіонів і територіальних громад залишаються низькими.
Актуальність теми. Подальші розвиток та удосконалення системи міжбюджетних трансфертів вимагають, з одного боку, її наближення до головних принципів та засад функціонування систем міжбюджетних трансфертів у економічно розвинутих країнах, а з іншого, врахування національних, регіональних особливостей та умов формування місцевих бюджетів та специфіки завдань, що постають перед ними.
Проблематика теорії і практики міжбюджетних відносин та залучення до процесу управління соціально-економічним розвитком місцевої влади постійно привертали увагу науковців. Розвиток цього напряму наукового пошуку йшов від теорії природних прав громади до сучасних наукових шкіл: державної та громадської, – від емпіричних пошуків ефективної моделі міжбюджетних відносин до втілення сучасних поглядів на міжбюджетні відносини в концептуальній “Європейській Хартії про місцеве самоврядування”, до якої у 1996 р. приєдналася Україна.
Тематику міжбюджетної взаємодії, і зокрема трансфертів, досліджували такі радянські вчені, як Д.Аллахвердян, І.Бородін, М.Васільєва, Г.Поляк, Н.Ширкевич. В Україні науковими дослідженнями з питань місцевих фінансів, зокрема аспектами міжбюджетних відносин, займалися відомі науковці: О.Барановський, С.Булгакова, О.Василик, М.Деркач, О.Кириленко, В.Кравченко, І.Луніна, В.Опарін, В.Федосов, М.Чумаченко. Активно працюють в напрямі вивчення міжбюджетних відносин зарубіжні вчені, зокрема О.Богачова, А.Ігудін, В.Пансков, М.Ходоровіч, В.Христенко, М.Яндієв у Росії, Ж.-П. Годме, Б.Гурне, Ж.Зіллер у Франції; Г.Райт, Р.Страйк, Е.Харлоф, Г.Холліс у Великій Британії, Х.Валь, В.Гізевіус, Т.Кун, Е.Мюнстерман, Х.Ріссе, В.Фосс у ФРН, К.Кронваль, Л.Мейєр, К.Рюдебек, С.Хатгрут у Швеції, Р.Агранофф, В.Аллан, Н.Кейдн у США, Д.Лотц, А.Шах, А.Яругова у країнах Центральної Європи.
У працях вітчизняних та зарубіжних вчених глибоко розроблено такі теоретичні аспекти, як роль та значення Державного та місцевих бюджетів у системі міжбюджетних відносин; підходи щодо побудови відносин держава – територіальна громада; делегування повноважень і відповідальності на територіальний рівень; застосування різних форм фінансового вирівнювання; пошук методів та інструментів впливу держави на місцеві бюджети.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕРИТОРІАЛЬНА МОДЕЛЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ МІЖБЮДЖЕТНИМИ ТРАНСФЕРТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок