Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІЖЧАСТИНОМОВНОЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ОМОНІМІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІЖЧАСТИНОМОВНОЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ОМОНІМІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІЖЧАСТИНОМОВНОЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ОМОНІМІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні
ШИПНІВСЬКА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 811.161.2
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІЖЧАСТИНОМОВНОЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ОМОНІМІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі лінгвістики Українського мовно-інформаційного фонду НАН України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
Грязнухіна Тетяна Олександрівна,
Український мовно-інформаційний фонд НАН України,
старший науковий співробітник відділу лінгвістики.
Офіційні опоненти – |
доктор філологічних наук, професор
Лучик Алла Анатоліївна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри загального і слов’янського мовознавства;
кандидат філологічних наук
Романюк Юлія Віталіївна,
Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України,
науковий співробітник відділу структурно-математичної лінгвістики.
Захист відбудеться “23” жовтня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, ).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
Автореферат розіслано “ 6 ” вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук |
Т. Я. Марченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток інформаційного суспільства та суспільства знань викликав бурхливий прогрес у галузі комп’ютерних технологій опрацювання природної мови, який поставив нові завдання перед лінгвістичною наукою стосовно вивчення різних властивостей мовної системи. Завдання, які стоять у цій царині перед усіма ділянками мовознавства, тепер потребують вивчення різнопланових мовних явищ, структур, одиниць, відношень тощо не на окремих, хоча й показових, прикладах, а в їх повному, репрезентативному обсязі. Зрозуміло, що така постановка завдань потребує застосування спеціального комп’ютерного інструментарію дослідження, зокрема залучення методів корпусної лінгвістики Широков В. А. та ін. Корпусна лінгвістика. – К.: Довіра, 2005. – 471 с..
Серед вивчення різноманітних властивостей лексичної системи особливо актуальним на сучасному етапі є дослідження різних типів неоднозначності, притаманних їй, та розробка на цій основі ефективних формалізованих методів їх аналізу та усунення. Адже без цього неможлива побудова формальних моделей розуміння текстів з урахуванням вказаної фундаментальної семіотичної властивості мовного знака – здатності в одному означальному поєднувати декілька означуваних, одним із типів якої є граматична омонімія, зокрема морфологічна. Як показують результати проведеного нами аналізу, в тексті понад 60словоформ є омонімічними.
Проблема морфологічної неоднозначності не є новою: питання, що стосуються морфологічної неоднозначності словоформ, розглядалися багатьма лінгвістами як на теоретичному, так і на практичному рівнях. У теоретичному аспекті морфологічна омонімія досліджувалася здебільшого в контексті загальних проблем мовної неоднозначності, омонімії та полісемії, зумовлених потребами лексикографії, лексикології та граматики, в працях О. Потебні, В. Виноградова, Ю. Апресяна, О. Ахманової, О. Смирницького, Г. Уфімцевої, Д. Шмельова, В. Русанівського, Н. Клименко, М. Кочергана, О. Тараненка, М. Муравицької, Л. Авксентьєва, Г. Гнатюк, Л. Лисиченко, А. Лучик, О. Демської та інших дослідників.
На практичному рівні проблема неоднозначності вивчається у дослідженнях, присвячених автоматичній ідентифікації текстових словоформ (машинний переклад, автоматичне коригування тексту тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІЖЧАСТИНОМОВНОЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ОМОНІМІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок