Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В УПРАВЛІННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В УПРАВЛІННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В УПРАВЛІННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський університет повітряних сил
ім. Івана Кожедуба
ТІТАРЕНКО ОЛЕНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 3.085
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В УПРАВЛІННІ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03. — соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків — 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціальних дисциплін Харківського соціально-економічного інституту, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор,
Клімова Галина Павлівна,
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого,
професор кафедри соціології та політології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор,
Култаєва Марія Дмитрівна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук, професор,
Рибалка Валерій Григорович,
Харківський університет повітряних сил ім. Івана Кожедуба,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: | Донецький національний університет, м. Донецьк
Захист відбудеться “29” червня 2006 року в 15 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил ім. І. Кожедуба за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил ім. І.Кожедуба за адресою: 61064, г. Харків, ул. Володарського, 46.
Автореферат розісланий “25” травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах трансформації, модернізації українського суспільства, розвитку ринкових відносин, удосконалення демократичних інститутів, ускладнення диференційної системи соціуму зростає практична та теоретична значущість проблем управління. В теперішній час управління на всіх рівнях – державному, регіональному, муніципальному та на рівні окремих установ й організацій – втрачає свою ефективність і впровадження відокремлених концепцій менеджменту та інноваційних технологій вже є недостатніми для вирішення даної проблеми. Це потребує системного аналізу, який дозволить забезпечити теорію та практику управління новою якістю обґрунтованості, уточненням механізмів і принципів управлінської діяльності, що стає можливим на основі використання методологічних засад філософії управління як нової сфери управлінського знання.
Наявність активного суб’єкта управлінської діяльності зумовлює необхідність визначення об’єктивних характеристик, що регламентують даний вид діяльності. Однією з найважливіших характеристик суб’єкта управління виступає відповідальність. Аналіз відповідальності суб’єкта управління дозволяє вирішити проблему деперсоніфікації суб’єкта управління, досліджувати характеристики наслідків управлінських рішень, уточнити організаційні та управлінські стратегії, вдосконалити регулювання соціальних відносин в інституціоналізованих структурах надскладних соціальних систем, що надає можливості підвищення ефективності управління в цілому.
Дослідження феномена відповідальності в управлінні пов’язано з аналізом широкого кола наукових проблем. Аналіз даного феномена базувався на працях тих вчених, що досліджують проблеми управління: аналізують сутність поняття “управління”, виявляють родові ознаки управлінської діяльності, розкривають її ґенезу. Аналіз цих питань міститься у роботах зарубіжних дослідників (Р. Арона, М. Вебера, Р. Дарендорфа, Е. Дюркгейма, Г. Зіммеля, Л. Козера, О. Конта, Т. Парсонса, Б. Рассела, Г. Спенсера, П. Сорокіна, І. Фіхте, К. Ясперса тощо), російських (Л.І. Абалкіна, А.М. Аверіна, А.Г. Аганбегяна, В.Г. Афанас’єва, А.П. Бутенка, Д.М. Гвішиані, П.А. Кравченка, Т.В. Керімова, П.Н. Лебєдєва, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В УПРАВЛІННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок