Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ МУЗЕЮ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ІНСТИТУТУ (ХХ – початок ХХІ століття)

ТРАНСФОРМАЦІЯ МУЗЕЮ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ІНСТИТУТУ (ХХ – початок ХХІ століття)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ МУЗЕЮ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ІНСТИТУТУ (ХХ – початок ХХІ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПАНТЕЛЕЙЧУК Ірина Вікторівна
УДК 069 (043.3)
ТРАНСФОРМАЦІЯ МУЗЕЮ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ІНСТИТУТУ (ХХ – початок ХХІ століття)
Спеціальність 17.00.01 – Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доц.
Ключко Юлія Миколаївна,
завідуюча кафедрою музеєзнавства
Київського національного університету
культури і мистецтв.
Офіційні опоненти: доктор історичний наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділом історії України другої пол. ХХ ст.
Інституту історії НАН України.
кандидат історичних наук, доцент
Омельченко Юрій Андрійович,
кафедра культурології
Київського інституту соціальних та
культурних зв’язків ім. Святої княгині Ольги.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка
Захист відбудеться “17” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 в Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36.
Автореферат розісланий „ 15 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтеграція України до світового співтовариства супроводжується складним і багатоаспектним процесом відродження національної свідомості та історичної пам’яті народу. В його основі – звернення до історичних витоків, відновлення традицій і духовних цінностей нації. Значна роль у цьому процесі належить музеям як скарбницям духовної спадщини, центрам культурно-духовного відродження народу, що сприяють гуманізації суспільства, ствердженню української нації як самостійної одиниці світової спільноти.
Сьогодні в Україні склалася доволі неоднозначна ситуація, пов’язана з девальвацією і руйнацією норм, які десятиліттями регулювали життя і відносини людей. Формування ж нової системи ціннісних координат позначається глибокою суперечністю, що в свою чергу вимагає пошуку нових культурних парадигм. В умовах переходу від однієї соціально-політичної системи до іншої музейні установи зазнають значних змін, що зумовило необхідність теоретичного осмислення та всебічного аналізу трансформації музею як соціокультурного інституту в контексті глобалізаційних процесів і пов’язаних з ними агресивних інокультурних впливів.
Сучасний стан суспільно-політичного, соціально-економічного, культурного розвитку країни потребує нового змістовного наповнення діяльності традиційних музеїв. В контексті трансформаційних соціокультурних процесів, що відбуваються у вітчизняній культурі, формується новий тип музею, основні функції якого - акумулювання, збереження, популяризація національної та світової історико-культурної спадщини - мають бути адекватним вимогам часу.
Незважаючи на ґрунтовні наукові дослідження музейної проблематики (розширення соціальних функцій - О.Ванслова, М.Гнєдовський, В.Дукельський, А.Дьячкова, І.Іксанова, Н.Макарова, Д.Равикович, А.Фролов, концепції музейного предмета - В.Арзамасцев, В.Кондратьєв, А.Разгон, музейний менеджмент і маркетинг – Б.Лорд, Т.Юренєва), доводиться констатувати, що сутність, характерні особливості трансформації музею як соціокультурного інституту, його роль і місце в контексті національних та глобалізаційних процесів досліджені недостатньо.
Аналіз наукових джерел дозволив виявити проблемну ситуацію, що полягає в необхідності піднести роль і значення музею в задоволенні культурно-інформаційних потреб населення, з одного боку, а з іншого, – проаналізувати історичні закономірності становлення й розвитку музеїв як соціокультурних інститутів та процеси їх сучасних трансформацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ МУЗЕЮ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ІНСТИТУТУ (ХХ – початок ХХІ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок