Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напружено-деформований стан пружно-пластичної оболонки з тріщиною

Напружено-деформований стан пружно-пластичної оболонки з тріщиною

Назва:
Напружено-деформований стан пружно-пластичної оболонки з тріщиною
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Корохіна Ольга Андріївна
УДК 539.3
Напружено-деформований стан пружно-пластичної оболонки з тріщиною
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної механіки і комп’ютерних технологій Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Довбня Катерина Миколаївна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри прикладної механіки та комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Николишин Мирон Михайлович, інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України (м. Львів), завідувач відділу механіки деформованого твердого тіла.
доктор фізико-математичних наук, професор
Валерій Миколайович Чехов, Таврійський національний університет ім. В.Вернадського, завідувач кафедри прикладної математики.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра теоретичної і прикладної механіки.
Захист відбудеться „ 27 ” квітня 2006 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, ауд. 603 м. Донецьк, 83055.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, м. Донецьк, 83055.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: вченому секретарю спеціалізованої ради К11.051.05, математичний факультет, вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, м. Донецьк, 83055
Автореферат розісланий „ 27 ” березня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К11.051.05 Мисовський Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У теорії та на практиці міцність реальних твердих тіл визначається не лише їх фізико-хімічною природою, а й істотно залежить від дефектів їх структури. Розв’язання задачі про напружений стан деформованого твердого тіла можливе лише у випадку врахування впливу на нього дефектів (мікро- і макротріщин, порожнин та включень різного походження, границь блоків та зерен у випадку композитного матеріалу тощо), що їх містить тіло. Ці дефекти стають концентраторами напружень, тобто в їх околі виникає висока інтенсивність напружень, яка, в свою чергу, призводить до течії матеріалу, утворення та поширення тріщин і, врешті решт, до локального чи повного руйнування тіла. Аби змоделювати та оцінити вплив таких концентраторів на напружений стан деформованого твердого тіла, доцільно проводити дослідження, що піддаються аналітичному трактуванню. Найбільш небезпечними концентраторами з точки зору руйнації тіла є наскрізні та внутрішні тріщини.
Експериментальні дослідження показують, що для більшості матеріалів закон Гука у вершинах тріщин не виконується і на продовженні тріщин вузькою смугою поширюються зони пластичних деформацій, розміри яких іноді стають порівняними із лінійними розмірами тріщини. Дослідження напруженого стану оболонки з урахування цього факту дозволяє отримати розрахункові результати, ближчі до експериментальних у порівнянні з тими, що отримані у рамках суто пружних моделей.
У роботі використовується так звана -модель, або модель Леонова-Панасюка-Дягдейла, яка моделює зони пластичної деформації лініями розриву переміщень та кутів повороту, а реакцію матеріалу у пластичних зонах вважає пружною.
Урахування зон пластичної деформації при розв’язанні задачі про дослідження розкриття тріщин дозволяє суттєво уточнити розрахункові дані, які є важливими, наприклад, при прогнозуванні продуктивності свердловин у нафтовидобувній галузі, при визначені часу остаточного руйнування тіла. Вплив пластичних зон також відчутний при визначені параметрів напруженого стану, знання яких є важливе для розрахунку критичного навантаження при визначенні розрахункових навантажень оболонок, наприклад, трубопроводів, корпусів літаків та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Напружено-деформований стан пружно-пластичної оболонки з тріщиною

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок