Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАКСОНОМІЯ І АНТИБІОТИЧНА АКТИВНІСТЬ ALTEROMONAS-ПОДІБНИХ БАКТЕРІЙ ЧОРНОГО МОРЯ

ТАКСОНОМІЯ І АНТИБІОТИЧНА АКТИВНІСТЬ ALTEROMONAS-ПОДІБНИХ БАКТЕРІЙ ЧОРНОГО МОРЯ

Назва:
ТАКСОНОМІЯ І АНТИБІОТИЧНА АКТИВНІСТЬ ALTEROMONAS-ПОДІБНИХ БАКТЕРІЙ ЧОРНОГО МОРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ОНИЩЕНКО ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
УДК 579.68+579.264
ТАКСОНОМІЯ І АНТИБІОТИЧНА АКТИВНІСТЬ ALTEROMONAS-ПОДІБНИХ БАКТЕРІЙ ЧОРНОГО МОРЯ
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, професор Смірнов Валерій Веніамінович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу антибіотиків, директор Інституту
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Романовська Вікторія Олександрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів кандидат біологічних наук, доцент Сергійчук Михайло Гордійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра мікробіології та загальної імунології
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Захист відбудеться “22” січня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: 03143, Київ, вул. Заболотного, 154.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: 03143, Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано “____” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.
Актуальність проблеми. Мікроорганізми є важливою складовою частиною морських екосистем. Серед метаболітів морських бактерій знайдено унікальні ферменти, цитотоксини, антибіотики. За останнє десятиліття досягнуті значні успіхи у вивченні мікроорганізмів світового океану, але систематичне положення та біологічні властивості мікрофлори Чорного моря досліджені недостатньо. Мікробіологічні дослідження Чорного моря мають більше як сторічну історію, але накопичений в цій галузі матеріал потребує ревізії з позицій сучасної систематики.
Останнім часом процес антропогенного впливу на екосистеми Чорного моря досягнув критичного рівня і став реальною загрозою для біорізноманіття цього басейну. Як один з екологічно “гарячих пунктів” на карті світового океану, Чорне море звернуло на себе увагу ООН. Зусиллями 42 учених з причорноморських країн створена Червона книга Чорного моря. Однак це лише початковий етап дослідження та захисту його біорізноманіття. Особливої уваги заслуговують практично не вивчені галофільні мікроорганізми цього регіону, серед яких особливе місце займають Alteromonas-подібні бактерії. До їх складу входять фенотипово і філогенетично близькі мікроорганізми родів Alteromonas, Pseudoalteromonas, Marinomonas та Shewanella. Alteromonas-подібні бактерії – грамнегативні аеробні галофільні неферментуючі, рухливі за допомогою одного полярного джгутика паличковидні форми – відзначаються високою ферментативною активністю (Alteromonas), продукцією різних антибіотичних речовин (Pseudoalteromonas), а також участю в кругообігу речовин та самоочищенні моря (Shewanella). Крім того, ці мікроорганізми є індикаторами чистоти акваторії, важливими компонентами біорізноманіття та перспективними продуцентами біологічно активних сполук.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Робота виконана згідно планів науково-дослідних робіт Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України та була включена в програму “Підтримка та розвиток Української Колекції Мікроорганізмів”. Частина роботи виконувалась за підтримки INTAS в рамках міжнародного проекту № YSF 01/1-0001.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи – ізоляція та дослідження Alteromonas-подібних бактерій Чорного моря, вивчення їх таксономічної структури і антибіотичної активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТАКСОНОМІЯ І АНТИБІОТИЧНА АКТИВНІСТЬ ALTEROMONAS-ПОДІБНИХ БАКТЕРІЙ ЧОРНОГО МОРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок