Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛІСТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ У ТВОРЧОСТІ ХАРКІВСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ 20-40 років ХІХ століття

СТИЛІСТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ У ТВОРЧОСТІ ХАРКІВСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ 20-40 років ХІХ століття

Назва:
СТИЛІСТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ У ТВОРЧОСТІ ХАРКІВСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ 20-40 років ХІХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
Богданова Ірина Євгеніївна
УДК 811.161.2’ 42 (09) (477.54)
СТИЛІСТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ У ТВОРЧОСТІ
ХАРКІВСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ 20-40 років
ХІХ століття
Спеціальність: 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2002


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі української мови Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Лисиченко Лідія Андріївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри української
мови
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Мойсієнко Анатолій Кирилович,
Київський національний університет
ім. Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри сучасної
української мови
кандидат філологічних наук, професор
Ярещенко Артур Петрович,
Харківський інститут управління, завідувач сектора
мовознавчих дисциплін
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться "15" січня 2003 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.03 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: м.Харків, вул. Блюхера,2.
Автореферат розіслано " 12 " грудня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із важливих понять лінгвістики останніх років є поняття мовної картини світу (МКС), пізнанню якої може служити стилістичний аналіз текстів, який дозволяє розкрити сутність МКС у єдності загального й часткового, статичного й динамічного у цій картині. Стилістика як розділ мовознавства, що інтенсивно розвивався протягом ХІХ століття, зазнавала різних змін і модифікацій щодо предмета, мети і методів лінгвістичного аналізу, поступово поширюючи межі своїх зацікавлень.
Стилістичні дослідження в Україні відбувалися на тлі й у зв’язку з розвитком науки про мову і стиль художнього тексту (чи художніх текстів) у зарубіжному й російському мовознавстві. Біля джерел стилістики стояли такі видатні дослідники, як Ш.Баллі, В.В.Виноградов, Г.О.Винокур, праці яких створювали підвалини вивчення художнього мовлення як окремого феномена.
Після І.Котляревського і Г.Квітки-Основ’яненка важливим фактором інтелектуального й естетичного розвитку української літературної мови стала романтична поезія І половини ХІХ століття, просвітницька естетика якої внесла в літературну мову елементи, пов’язані з відбиттям суб’єктивнного, індивідуального бачення світу. Однак у філологічній науці склалося ставлення до поезії цього часу як до чогось другорядного й меншовартісного на тлі наступного інтенсивного розвитку української літератури і літературної мови, через що і мова цих поетів аналізувалася дуже загально, хоч заслуговує на більшу увагу. Такий стан речей і спонукав нас звернутися до поставленої в назві роботи теми.
Дослідники зазначають, що “кожна літературна епоха художню норму використовує по-своєму, вона її прагматично пристосовує і трансформує відповідно до насущних культурних і духовних потреб, специфічної естетичної атмосфери доби”. Ставицька Л.О. Естетика слова в художній літературі 20-30 рр. ХХ ст. – К.: Правда Ярославичів, 2000. – с.20.
Творчість романтиків зазначеного періоду розкриває “пристосування” і “трансформацію” української мови до вимог, потреб доби першої половини ХІХ століття. Дослідження мови цих письменників з погляду розвитку МКС української мови й індивідуальних поетичних мовних образів простору має велике значення як для розуміння процесу становлення української літературної мови, формування її літературно-естетичних норм, так і для розуміння ментальності українців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТИЛІСТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ У ТВОРЧОСТІ ХАРКІВСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ 20-40 років ХІХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок