Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності

Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності

Назва:
Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,69 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НаціональнА академія наук україни
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
На правах рукопису
УДК 541.135.5: 541.128.4 + 541.183 + 621.357.7
КАЗДОБІН Костянтин Олександрович
Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток
різної природи провідності
Спеціальність 02.00.05 - електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України.
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор М.Д. Кошель, Український державний хіміко – технологічний університет, м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри
Доктор хімічних наук, професор Я.Ю. Тевтуль, Чернівецький Національний Університет, Декан хімічного факультету
Доктор хімічних наук А.О. Омельчук, Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу
Провідна установа: Інститут колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського НАН України
Захист відбудеться 06.12.2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора хімічних наук при Інституті загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, м. Київ, Проспект Палладіна, 32-34, конференц- зал.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, м. Київ, Проспект Палладіна, 32-34.
Автореферат розіслано 05.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Електрохімічні методи широко використовуються в розв'язанні завдань комплексної переробки мінеральної і техногенної сировини, вилучення цільових компонентів на фоні надлишку інших, а також із дуже розведених розчинів. За рахунок генерації реагентів безпосередньо на електроді вони не потребують додаткових хімікатів, дозволяють підвищити селективність та інтенсивність процесів. Це скорочує матеріальні потоки, знижує енерговитрати та підвищує екологічну безпеку технологій.
Для прискорення електрохімічних процесів використовують, в основному, два підходи: інтенсифікацію масопереносу і максимальний розвиток поверхні електрода. Розробляється також третій підхід до проблеми розділення і вилучення речовин різної природи - їхнє концентрування на тривимірних електродах. Серед електродних систем, двомірних і тривимірних, найбільший інтерес представляють електроди з динамічною матрицею - псевдозріджені. Їхніми перевагами перед іншими електродами є розвинена поверхня, високі швидкості тепло- і масообміну. В них використовуються матеріали у виді гранул, що застосовуються, наприклад, в іонному обміні, гранульній металургії.
Об'єднати переваги названих підходів дозволить розробка наукових принципів інтенсивного електролізу та електрохімічно керованих процесів поглинання речовин із використанням псевдозріджених систем часток різної природи провідності.
Електроліз у псевдозріджених шарах металевих часток або на псевдозрідженому електроді (ПЗЕ) досліджений достатньо повно, у т.ч., школою ІЗНХ НАН України. Тут створена теорія поляризації і масопереносу до ПЗЕ. Проте, відомі лише поодинокі спроби масштабування ПЗЕ. Це обумовлено неможливістю прямого застосування мікрокінетичних даних до електродів великої протяжності.
Для розуміння механізму впливу часток псевдозрідженого шару на електродний процес необхідне кількісне описання масопереносу до електрода в системах часток різного розміру і густини в потоці в'язкої рідини.
При порівнянні даних по поглинанню речовин різної природи на карбонових матеріалах (КМ) різного походження недостатньо враховані їхні електрохімічні властивості. Відсутні не тільки дані про поляризацію об'ємних електродів на основі ВМ, але і систематичні дані про заряд поверхні матеріалу в залежності від структури КМ, тобто, критерії вибору електродних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок