Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів способу підвищення стійкості підготовчих виробок з підошвою, що здимається, у зоні впливу очисних робіт

ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів способу підвищення стійкості підготовчих виробок з підошвою, що здимається, у зоні впливу очисних робіт

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів способу підвищення стійкості підготовчих виробок з підошвою, що здимається, у зоні впливу очисних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
лозовський Сергій Петрович
УДК 622.261.2
ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів способу підвищення
стійкості підготовчих виробок з підошвою,
що здимається, у зоні впливу очисних робіт
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ)
Науковий керівник доктор технічних наук, доцент
Сдвижкова Олена Олександрівна,
професор кафедри вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бондаренко Володимир Ілліч,
завідувач кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук
Кужель Сергій Вікторович,
генеральний директор Державного підприємства “Добропіллявугілля” Міністерства палива та енергетики України (м. Добропілля)
Провідна установа Донбаський державний технічний університет (м.Алчевськ) Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій і гірничих споруд
Захист відбудеться “_28_” січня 2005 р. о __1200__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м.Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_28_” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Солодянкін
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для успішного вирішення проблеми підземного вуглевидобутку необхідна ритмічна безвідмовна робота вугільних шахт, важливим структурним елементом яких є підготовча виробка. Завдяки високому ступеню неоднорідності породного масиву, забезпечення надійного функціонування підготовчих виробок при відносно невеликих витратах на їх спорудження і підтримку являє собою складну науково-технічну задачу.
Перехід в останні роки на відпрацьовування пластів у більш важких гірничо-геологічних умовах (у зв'язку зі збільшенням глибини гірничих робіт, введенням у роботу лав на пластах зі слабкими підошвами і покрівлями, що важко обвалюються) призвів до погіршення стану гірничих виробок в зоні впливу очисних робіт і до необхідності пошуку нових організаційних і технічних рішень. Особливо актуальна ця задача у зоні впливу очисних робіт, оскільки нормальні умови роботи комплексно-механізованих вугільних вибоїв можливі тільки за умови забезпечення надійного експлуатаційного стану підготовчих гірничих виробок.
Досвід роботи шахт Донецького регіону показує, що існуючі способи охорони та підтримки підготовчих виробок далеко не завжди дозволяють вирішити задачу забезпечення необхідної експлуатаційної стійкості виробок у конкретних гірничо-геологічних умовах.
Прикладом цьому є шахта “Комсомолець Донбасу”, для якої в зв'язку зі збільшенням глибини розробки дуже серйозною стає проблема здимання порід підошви в підготовчих виробках. Способи охорони, що існують на сьогоднішній день, неефективні. Тому розробка нових способів охорони та підтримки виробок у гірничо-геологічних умовах, які постійно змінюються, обґрунтування параметрів цих способів на основі вивчення закономірностей взаємодії системи “виробка-порідний масив” з урахуванням таких складних процесів, як здимання порід підошви, є актуальною задачею, що має важливе наукове і практичне значення, вирішенню якої і присвячена дисертація.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України відповідно до пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки “Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології” по держбюджетній тематиці ГП-290 (№ держреєстрації 0102U003022) у Національному гірничому університеті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів способу підвищення стійкості підготовчих виробок з підошвою, що здимається, у зоні впливу очисних робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок